Co tě nezabije to tě posílí .

Listopad 2015

Jak vědět že je to naposledy..?

26. listopadu 2015 v 20:43 | Loarah |  Téma týdne
Ahoj,ted se hlasim zrovna z Motolske nemocnice a tak vam sem mrsknu moji úvahu. Když mam ted tolik casu na přemýšlení a ten strop uz zajimavej moc není.

Kdy pozname že je neco naposledy? Jak to poznáme? Co to s nami udělá? At se jedna byť jen o(posledni) pohlazení psa, o (poslední) navstevu pediatra, (poslední)rozchod ci rozhodnutí zacit(naposledy)neco od začátku.

Jak vůbec poznáme ze se neco takoveho.blíží? Poznáme to vubec nekdy ? Jak moc to mame chtít vedet? Mame chtit vědět i dalsi veci nebo nad nima ken mávnout rukou? Je zrovna zdraví to nad cim se muze rukou mávnout? Ne? A proč ne? Protože by to mohlo mít i trvale nasledky nebo za následek smrt?

Ale proc jsou lide tak neohleduplni zrovna ke zdraví? K něčemu co si maji chranit a bránit vsemi silami? Kdy se o sve zdravi přestat zajimat? NIKDY! Nekdo prijde a řekne a Proč?

Dokáže se stat ze kvuli tomu ze chcete pouhou omluvu skončíte v nemocnici? Ne? Či snad ano?Ano!Může! A ja jsem toho svědkem. Co je to vubec za člověka? Cekate ze bude mit stahly usi a bude se snazit byt myš? Chyba! Takovy člověk se vychlouba s tim ze nekomu neco udelal a je za to na sebe jeste pyšný. Ale proč ? Je normální? Proc to udělal? Protoze je to narušeny jedinec. Pro to? Ano!

Je někdy lepsi naposledy udelat tohle? Nebo snad tamto? Či tamhleto? A proč? Proc tak brzy? Mohlo by se neco stát? A co jako?

První návštěva dentální hygieny

18. listopadu 2015 v 16:42 | Loarah |  Cesta za zdravimy dasnemy.
Ahoj, takže úvodem. Proč jsem přiřadila zrovna článek s tímhle zaměřením do kolonky téma tydne který zní "Život bez kouzel,, ? Starost o zuby a ústa jako celek nikdy nebylo lehé natož že by se třeba náhodou stalo že by to šlo mávnutím kouzelného proutku. Nebo snad že by šlo kouzlem vylepšit zuby, tvar, barvu, kazivost a podobne. Je to prostě život bez kouzel. Už proto že neexistují a člověk musí pěkně máknout když chce něco napravit.

A ted už k tématu.
10 bodů o níchž se rozepíšu, pokud vám tu něco chybí, stačí napsat komentář nebo do zprávy autorovy a odepíšu.
 1. Ke které dentální hygienistce chodím ?
 2. Jak jsem se o ní dozvěděla ?
 3. Jaká byla čekací lhůta ?
 4. Co si vzít s sebou?
 5. Jak dlouhou dobu jsem u ní byla?
 6. Kolik korun mě stála?
 7. Na co se bude ptát?
 8. Co mi dělala ?
 9. Následná péče.
 10. Pokyny a doporučení.

 1. Ke které dentální hygienistce chodím ?
  Takžě byla jsem u dentální hygienistky Iveta Pekárovicsová DiS. v Poliklinice Marjánka na Břevnově, kam chodím i ke své zubařce.
  ( http://www.poliklinikamarjanka.cz/ )
  ( http://www.poliklinikamarjanka.cz/stomatologie )


 2. Jak jsem se o ní dozvěděla?
  O téhle hygienistce, vím už od doby kdy k ní chodila moje sestra. Což je uz dva roky zpátky a ta se o ní dozvěděla od zubařky(máme se sestrou stejnou zubařku). Mě posléze zubařka také doporučila dentální hygienu a rovnou tutho hygienistku.
  Takže od zubařky a od sestry 3. Jaká byla čekací lhůta?
  Týden.
  Jelikož je tam jen ve středu každého týdne tak jsem musela čekat týden po objednání. Jenže ve smluvený termín jsem nemohla já, a tak mě přeobědnali a čekací lhůta byla opět jeden týden.


 4. Co si vzít s sebou?
  Každopádně kartáček, můžeš i pastu pokud si nebudeš pamatovat jméno. Pokud používáš i další pomůcky než jen kartáček a pastu tak si vem i je. 5. Jak dlouhou dobu jsem u ní byla ?
  Strávila jsem u ní dohromady cca 45 minut.


 6. Kolik korun mě stála ?
  Mě osobně stála 600Kč , na to kolik mě to bude stát se máma ptala už při telefonickém rozhovoru při objednávání. Já si myslím že 600Kč to bude stát každého, jelikož pravděpodobně vstupní prohlídka a nějaký ten zákrok. Ale vzhlem k tomu co všechno vám udělá, řekně a ukáže je to opravdu slušná cena. 7. Na co se bude ptát?
  Ptala se mě zda kouřím, piju limonády(coca cola, fanta, apod....), jestli piju kafe, jaký mám kartáček, co používám za pastu, jestli používám i jiné zubní pomucky, jestli jsem u ní už někdy byla, jestli mi paní zubařka dělala rentgen(takže kdo by k ní šel prvně v životě tak by mu dělala asi i rentgen). Ptala se jestli mi krvácejí dásně a jestli si myslím že je to správně. Jakou dělám školu.


 8. Co mi dělala ?
  Jelikož mám dásně v opravdu spatném stavu, a paradentozu(https://cs.wikipedia.org/wiki/Parodontitida) ve středním stádiu, tak se mi už ve volné tkáni zacali dělat nánosy bakterii které vyžírají kost a proto ustupuje.
  Tak mi musela tohle vyčistit, to je vyčištění odchlíplé dasně v oblasti krčku zubu,a poté mi odstranovala zubní kaz.
  Řekla mi co a jak a téměř celou dobu své práce na mě mluvila a říkala mi co ajak ted děla a podobně.
  Asi si ted říkáte že to muselo bolet. A víte co ? Bolelo to neskutečně. Kdo zažil čistění kanálků a tahaní nervu tak tohle se k tomu ndá ani přirovnat. Hlavně mě, jelikož ty dásně mám v opravdu špatném stavu, pořád krvácely a boleli tak jsem tam i brečela bolestí.
  Ale není se čeho bát, něco si vytrpět pro dobro své ustní dutiny musí asi každý.


 9. Následná péče.
  Doporučila, vysvětlila a ukázala mi jak se s čim zachází ,mi přípravky a dentální pomůcky diky ktěrým budu bojovat učíně proti tomuto onemocnění. Jdu za týden na kontrolu aby se zjistilo jestli je to tak spatné jak se zdálo nebo jestli je to na dobré cestě k uzdravení.

 10. Pokyny a doporučení
  Paní doktorka mi durazně řekla že bych měla pít jen vodu(jsem na ní zvykla převážně piju jen ji), že v ní nejsou cukry a co cukry se zubana dělají a to vůbec né stručně ale dala si záležet na tom abych to pochopila.
  Ještě jednou mi řekla co a jak.
  Dala mi papírky se zaškrtanýma potřebama které si musím koupit a ještě mi řekla co a jak používat a dala mi letáčky ohledně toho co si mám pořídit.

Odkazy na obchody a stránky :


Tyto zábery nejsou pro slabě povahy!Před vyčištěním a ošetřením
Po vyčištění a ošetření