Co tě nezabije to tě posílí .

Květen 2014

Svět za zrcadlem předsudků

20. května 2014 v 18:19 | Pubertální Laura |  Téma týdne
Ahoj, hned jak jsem si přečetla tohle téma týdne mě napadlo co takhle napsat článek o knižních předsudcích ?
Chtěla bych rozebrat knihu Fifty Shades od Grey- Padesát odstínů šedi , a udělat takové malé rozdělení . Probrat to pokud možno do podrobna. Takže jestli jste slabší povahy nebo nemáte tuto knihu v oblibě tak rozhodně nečtěte dál . Ale jestli hledáte optimální recenzi tak nepřestávejte .

Popravdě nechápu ten rozruch který kolem ní byl když čerstvě vyšla. Psalo se o ní v novinách dokonce i na internetu. Našlo by se spousta článků kde tuto knihu pomlouvají aniž by si jí přečetli což mě osobně nenadchlo. Ale obrázek sem si o ní udělala hned jak jsem viděla obal a trochu obsahu který se dal sehnat v novinách . Sice jsem se ne zapřisáhla že si ji nikdy nepřečtu ale odsunula jsem jí na nějakou pátou kolej, přece jen bylo mi 14 let a můj styl knih byl jiný a nějaký erotický román mi byl putna. Jenže asi tak před měsícem jsme na ni narazila čistě náhodou v knihovně , podívala se na zadní stranu kde je "obsah" a vrátila ji zpátky do regálu k ostatním knihám, jenže jsem na ní pořád narážela asi další týden tak sem se rozhodla si jí přečíst a bylo to moje snad nejlepší rozhodnutí které jsem za poslední dobu udělala .

Kniha je velmi čtivá, člověk jí prakticky nepustí z ruky dokud nedočte kapitolu a pak si možná dá 3 minutovou pauzu a pak čte znovu . mě osobně ta kniha pohltila takovím způsobem že to do dnes nechápu .

A ty erotické pasáže ? Je fakt že je jich tam opravdu hodně , dokážu tvrdit že taková jedna třetina knihy je právě o nich ale není to kniha jen o netradičním sexu ale také o nevšednosti a ku podivu i lásce .


Napsala jistá autorka Klára Kubíčková

" Romantický sen

Jak to, že Jamesová tímhle směšným lehkým pornem vytahala z peněženek po celém světě miliony v desítkách různých měn, když k něčemu podobnému a drsnějšímu má dnes na internetu i třeba jen v novinovém stánku přístup každý? Proč mělký příběh o nesmělé studentce a bohatém princi na bílém koni s trochu bohatou sexuální fantazií uhranul tolik žen, notabene matek, které už nutně musí vědět, co je sex?
"


S čímž já vůbec nesouhlasím, já vlastně vůbec nesouhlasím s tímto článkem už protože podává tuto knihu v negativismech. Dovoluji si napsat že by s tímto článkem nesouhlasil nikdo kdo si tuto knihu četl s vášní a dychtivě čekal na další díly protože přeci jen negativismus k vášnivému čtení pasuje jen stroze ne-li vůbec .

-

Nechci jen tuhle knihu vyzdvihovat a psát jen to pozitivní . Třeba slovní zásoba autorky není zrovna nejideálnější, nebo také scény které se někomu mohou zdát opakující se do kolečka ale podle mě do každé z nich autorka přidala něco jiného takže tomu tak není úplně, příběh je částěčně
předvidatelný a to je docela velké minus .


+

Je to čtivá kniha, má zajímaví děj, je napínavá, výhodou jsou vetší písmena ale ne zase tak veliká, vtáhne vás do děje což je veliké plus pro snílky, a co víc je to zajímavé i po psychologické stránce, přirozeně rozvíjí erotickou představivost což je také veliké plus .
Jinak obal je velmi výstižný, kravata je tam velmi dobře daná protože kravata je jakýsi znak vztahu Anastasie Steeleové a Christiana Greye o které jde v příběhu hlavně .

Kniha má ještě další dva díly a to : Fifty Shades Darkes - Padesát odstínů temnoty
a
Fifty Shades Freed - Padesát odstínů svobody

Anotace

Fifty Shades of Grey - Padesát odstínů šedi
Padesát odstínů šedé (Fifty Shades of Grey) je první díl erotické trilogie, kterou napsala E. L. James a zaujala tak čtenáře po celém světě. Studentka literatury Anastasia Steel má za úkol zpracovat rozhovor s úspěšným a bohatým podnikatelem Christianem Greyem (Grey = anglicky šedý, odtud název knihy 50 odstínů šedé). Na domluvenou schůzku přijde muž, který Anastasii neuvěřitelně přitahuje. Je okouzlující, krásný, neuvěřitelně chytrý, svůdný a hrozivý. Nezkušená a nevinná dívka poprvé zažívá pocit, že nějakého muže chce. Z jedné strany ji odrazuje jeho záhadná rezervovaná osobnost a z druhé strany se mu strašně touží přiblížit. Starší a zkušený Christian není schopen odolat klidné kráse, důvtipu a nezávislému duchu mladé dívky. Ať chce nebo ne, musí si přiznat - touží po ní, chce ji...ale za svých vlastních podmínek. Anastasia je šokovaná i vzrušená Christianovými nezvyklými erotickými chutěmi. Váhá, ale není schopná mu odolat. Vášnivý živočišný vztah odkrývá jejich tajemství i temné sexuální touhy.

Fifty Shades Darkes - Padesát odstínů temnoty
Druhý díl erotického románu o temných touhách v každém z nás… Poté co Anastasia Steeleová na vlastní kůži pocítí, jak temná jsou tajemství Christiana Greye, opouští ho. Přese vše, co se mezi nimi stalo, na něj stále nemůže zapomenout. Když jí tedy Christian předloží novou smlouvu, nemůže odolat a vrací se k muži, kterého miluje. Postupně odhaluje všechna tajemství a zjišťuje, že jeho padesát odstínů šedi je temnějších, než si kdy dovedla představit. A zatímco Christian bojuje se svými démony, Ana musí učinit nejdůležitější rozhodnutí ve svém životě…

Fifty Shades Freed - Padesát odstínů svobody
Ve chvíli, kdy se Anastasia Steeleová poprvé setkala s mladým úspěšným podnikatelem Christianem Greyem, netušila, jak moc se jí změní život… Na od počátku věděla, že vztah s jejím Stínem nebude procházka růžovou zahradou. Musí se naučit sdílet s Christianem jeho styl života, který jí nikdy nebyl vlastní, aniž by ztratila sama sebe, svou vlastní integritu a nezávislost; Christian musí na oplátku překonat svou posedlost kontrolou a vypořádat se se svými vnitřními démony. Nyní, když jsou konečně spolu, prožívají nekonečnou lásku, vášeň, vzájemnou blízkost a otvírá se před nimi svět nekonečných možností. Zdá se, že mají všechno. Pak ale zasáhne osud a před Anou vyvstávají její nejhorší noční můry…Tuhle knihu budou i filmovat jako je to snad s každou velmi dobrou knihou , v kinech by měla vyjít na Valentýna roku 2015 ale já osobně na to rozhodně nepůjdu už protože podle mého názoru je to zkažení úžasné knihy. Ti herci se skoro neshodují s popisem v knize což je podle mě větší než veliké minus.
Dvě verze - jedna by měla v Americe získat ocenění R, což znamená, že bude přístupná divákům od sedmnácti let. Druhá bude označena jako NC-17 a podle amerického práva může být prezentována pouze v kinech se speciálním zaměřením. Mě to přijde jako hloupost ale člověk nikdy neví co ty režiséry napadne, a v hloubi duše velice doufám že budou spolupracovat s autorkou protože jestli ne tak to dopadne katastrofálně ...


Já osobně teď čtu druhou část a jsem s ní navýsost spokojená a nemám co dodávat .


Spojení romantiky, erotiky a sexu je u nás docela neobvyklé a tak někomu může přijít tato kniha velmi neužitečná ale u mě má veliké plus .


Děkuji za přečtení a když zanecháte nějaký komentář tak budu ráda :)