Co tě nezabije to tě posílí .

Prosinec 2013

Moje inspirace .

30. prosince 2013 v 16:50 | Pubertální Laura |  Téma týdne
Ahoj, když jsem vlezla po dost dlouhý době zase na blog.cz a viděla téma týdne INSPIRACE tak mě napadlo co takhle napsat článek o tom kdo se čim inspiruje ale pak jsme to tak nějak vypustila a řekla si že bych vás mohla seznámit s tím čím se inspiruju já když píšu příběhy .

Někdy se inspiruju článkem z novin kterej si přečtu nebo z televize a pak si to převedu do delšího příběhu a něco si přidám a něco odeberu, ale převážně když píšu tak je to z nějakýho zážitku co mám nebo co maj moji přátelé .
Někdy by mě zajímalo čim se inspiroval Piccaso když maloval nebo spisovatelé když píšou knihy .

Do Silvestru zbývají dva dny a tak by mě zajímalo jak je budete kdo trávit a jak jste si užili vánoční svátky , takže od čeho jsou komnetáře . Podělte se .Slíbila jsem v komentáři u minulého článku, jistému Kamilovi že do dalšího článku napíšu odkazi na své oblíbené e-shopy s piecingama .
Tady jsou :
http://www.sperky-eshop.cz
http://www.piercingmania.cz/
http://www.piercingate.cz/
A v neposoední řadě jsem chtěla zmínit web který jsme si oblíbila hned jak jsem na něj narazila a to web -> http://www.pierc.cz/ a s nim i jeho e-shop -> http://www.piercing.cz/ .

Stalo se to na vánoce .

17. prosince 2013 v 16:52 | Pubertální Laura |  Příbehy
Dlouho jsem nenapsala žádnou povídku tak to dnes odčiním , hned jak jsem se přihlásila s tím že napíšu nějaký článek tak na mě vyskočila vánoční soutěž o nejlepší povídku atak jsem si to přečetla a rozhodla se napsat nějakou takovou .
Předem se omlouvám za možné hrubky v textu .
Jmenuji se Dominika a je mi 16 let ale když se to stalo tak mi bylo 15 a půl . Už v září jsem si plánovala jak budu v Listopadu a v Prosinci nakupovat dárky . Ale nakonec mi to vyšlo až na poslední neděli před štědrým dnem . Byl to 3. Advent .
Všude voněl Punč . I když už byla dávno zima a všude byl sníh tak sem na sobě měla místo kabátu ,který mi dala mamka, jen mikinu a starý džíny . Vůbec jsem netušila že narazím na nějaký lidi , ale docela jsem se spletla . Svoje karamelově blond vlasy ,dlouhý po lopatky, jsem měla stažený do francouzského(zaplétaného) copu , na uších sluchátka , oči nenalíčené , na rtech jen malou vrstvu jelení loje a v uších sluchátka jsem si to vykračovala po zasněžené vánoční Praze . Zpívala jsem si písničku ,která mi v tu chvíli hrála do sluchátek, a ani si to neuvědomovala ale nevadilo mi to . Na nakupování jsem měla spoustu času , celý den , ale stejně jsem nevěděla co komu koupit . Šla jsem vlastně nakupovat vánoční dárky s tím že mě něco napadne nebo že mi něco cvrnkne do nosu jako v popelce .
Moje mamka není ten typ člověka který by si nadiktoval seznam dárků který by chtěl , je to člověk kterého potěší třeba i sůl do koupele ale tu jsme jí koupit nemohla tu jsem jí koupila už minulý rok . Můj otec je šílenec do vláčků a je nejvíc šťastnej když si nějaký může složit nebo rád skládá dřevěné panáčky takže tomu jsem chtěla koupit dřevěnou placku na které je vlak ale vy si ho musíte poskládat . A pro mé dva sourozence jsem si říkala že něco vymyslím až něco uvidím . Starší sestra než jsem já má piercing v obočí a ve rtu tak mě napadlo že bych jí mohla koupit nový piercing když jsem šla kolem zlatnictví . A pro tu malou čertici jsme vymyslela velkého plyšáka když jsem šla kolem hračkářství , ona miluje plyšáky a k tomu ještě medvědy .
Když jsem zalezla celá nadšená do obchodu kde by mohly mít tu skládačku pro tátu tak tam za pultíkem stál docela sympatický kluk s úsměvem mě přivítal . Já jsem se začala rozhlížet po regálcích kde by asi tak mohli mít ten skládací vláček . Když jsem konečně po chvilce rozmrzla z té zimi co byla venku , tak jsem přicupitala k pultíku a zeptala jsem se "Máte tady takovou tu skládací mašinku ? No ten vláček . Víte co myslím že jo ." ten kluk se na mě usmál chvilku přemýšlel a řekl "Myslíš dřevěnou skládací lokomotivu ?" a vytáhl jí z pod pultíku a mě se rozzářili oči . Vypadala tak jak jsem si jí představovala a tak jsme s úsměvem odpověděla "To je přesně to co jsme myslela" a přisunula jsme si krabičku s tou dřevěnou plackou co byla uvnitř k sobě a začala zkoumat obrázky na stranách až se mě ten prodavač optal "Tak co vezmeš si jí ?" trošku netrpělivě se na mě podíval ale po chviličce se usmál a já mohla s klidem odpovědět "Ano vezmu si jí" . Po chvilce jsem se rozřehtala na celý krám protože mi došlo jak to mohlo vyznít a pomyslela jsme si " ach ty dvojsmysly:D "
Když jsem vyšla ven z toho obchodu ,i s plochou krabičkou kde byl první dárek který jsme měla , tak začalo pěkně mrholit . Začínali mi mrznout konečky prstů tak jsme si zatáhla celé dlaně do rukávů mikiny přes kterou jsem neměla nic . Než jsme došla do obchoďáku kam jsem měla namířeno dokoupit ostatní dárky tak začalo sněžit ,jako by se protrhla péřová peřina. Nebylo vidět ani na krok . Když jsme konečně vešla do obchodního domu ,kde mají všechno a nic zároveň,jsem ucítila vůni perníčků a punče . Byla jsme zmrzlá jak zmrzlina tak jsme si šla koupit kapučíno do mého oblíbeného obchodu . Vystála jsme si miniaturní frontu a sedla si k mému oblíbenému stolku . Upíjela jsme horké kapučíno a přemýšlela co komu dál koupím .
Jak jsem procházela tím poloprázdným obchoďákem tak jsem z jedné ze stovky výloh zahlédla krásný piercing do obočí a tak jsme si vzpomenula na sestru . Šla jsem se podívat do toho obchodu a koho nevidím stát za pultíkem . Prodavač. Ale byl to ten samej prodavač kterej mi prodal i ten dárek pro tátu. Ten sympaťák . V tom krámku kterej byl v obležení piercingama bylo liduprázdno . Byl tam jen on a jeho šéfová která si udělala pohodlí na pohovce za pultíkem s notebookem na nohách . On koukal někam do prázdna asi přemýšlel a tak jsem šla pomalu k němu a udělala jsme na něho baf s úsměvem od ucha k uchu. On se lekl tak že uskočil , podíval se na mě a taky se usmál . Řekla jsem "ahoj" a přejela ho pohledem od hlavy až k botám a zase zpátky když jsem narazila na jeho cedulku se jménem na které stálo jméno TOM tak jsem se pousmála a jela výš k jeho očím a dodala jsme ještě k tomu ahoj i "Tome" takže to mělo být "ahoj Tome" ale nějak se to zpomalilo . On se pousmál a odpověděl ! co tady hledáš ?" trošku se zarazil když to dořekl . Já se jen trošku usmála a řekla"hledám piercing do obočí " a podívala jsem se do proskleného pultíku kde se schovávalo několik stojanů s piercingama .
On se na mě se zděšením v obličeji koukal a pak řekl "ty si budeš dělat piercing v obočí? " a rychle několikrát za sebou zamrkal . Já jsem se nahlas rozesmála a řekla " Né,to neni pro mě to má být jako dárek." tak si s oddechl a ukázal mi stojany s piercingama .
Když jsem si konečně asi po hodině zkoumání všech možnejch vybrala krabičku ve který bylo pět těch piercingůj,ještě jsme musela podepsat paragon kvůli reklamaci ,a byla zrovna mezi dveřma toho obchodu tak mě doběhl. Řekl "Dominiko nechtěla by jsi teďka zajít na kakao ?" v tom se mu zajiskřilo v očích a já prostě nemohla odolat a odpověděla jsme mu " Tome s radostí " a od srdce jsem se usmála .
Když jsme si sedli s kakaem ke stolku tak jsme si začali povídat . Mluvili jsme asi hodiny o všem možným a pořád jsme neměli dost . Měla jsem pocit že se s ním znám už léta a ne že jsem ho poznala až dneska dopoledne . Když mu zavolala jeho šéfka tak už musel jít , bylo to asi za dvě hodiny od toho co se mnou odešel . Dohodli jsme se na tom že půjdeme za týden na třetí advent sáňkovat .
Den když jsme šli sáňkovat byl kouzelnej . Blbli jsme spolu jako malí děti , on jezdil na sáňkách a já na takový plastoví kulatý desce která se pořád točila. Jezdili jsme samostatně do tý doby než jsme málem zahučela do potůčku kterej tekl hned pod tím kopcem. Tomáš mě musel vytahovat ze hroudy sněhu co tam byla nahromaděná . Na tom hrozně velkým kopci kde jsme s Tomem sáňkovali jsme byly sami takže jsme tam vyváděli jak pominutý . Pak kdy mi půjčil jeho sáňky a já jemu svou placku jenomže mě nešlo ty jeho sáňky rozjet . Tak si sedl za mě s tím že mi pomůže . Už už jsme se rozjížděli a já se otočila na Toma a řekla : "Je mi s tebou dobře" a on se na mě koukl jako na svatej obrázek , naklonil se a políbil mě . To už jsme rychlostí blesku byly dole , pod kopcem. Vánoční svátky s nim byly kouzelný a stály fakt za to .
Od minulého roku spolu chodíme a každej den s nim strávenej je užasnej jako ten první . Tyhle vánoce máme v plánu taky strávit spolu jako před rokem , a cítím že to bude ten pravej .

KONECZa případné chyby v textu se omlouvám .

Češi a piercingy , co oni na to ?

9. prosince 2013 v 16:02 | Pubertální Laura |  Téma týdne
Ahoj , dnes budu dělat takovej menší průzkum na chatu kde se budu ptát lidí co oni na piercingy a jakej je jejich názor ale nejdšív bych chtěla napsat něco vyloženě o piercingu(piercingách) .

Slovo piercing je z anglického slova pierc a to znamená propíchnout . Piercíng je vlastně propíchnutí určité části těla (kůže) a do vzniklého tunelu(vyrobeného z propíchnutím jehlou/kanylou/špendlíkem atd.) vložení šperku .
Piercing se dá dát praktricky kamkoliv například do:uší, obličeje tj.:nos,obočí,rty,tváře atd., jazyka ,ale taky do bradavek(prsních) a taky do přirození a to jak u mužů tak u žen .
Do všech těch míst se dávají převážně šperky z titanu nebo oceli a to protože nezbůsobují(nebo neměli by) způsobovat alergické reakce,ale do jazyku by se měly dávat spíše piercingy z bioplastu jelikož ten nepoškozuje tolik tu zubní sklovinu když porovnáme sklovinu po půlročním používání v razyku piercingu z bioplastu a z oceli nebo titanu tak je to slušný rozdíl .
A teď tipy piercingůa kam by se měli dávat. :
  • piercing uší - kroužek, činka, podkova
  • piercing nosu - kroužek
  • piercing obočí - obočovka
  • piercing jazyka - činka
  • piercing v okolí úst - kroužek, labreta
  • piercing bradavek - kroužek, podkova
  • piercing pupíku - banánek
  • genitální piercing - kroužek
Obrázky Piercingů. :

Kroužek Činka Labret
Kroužek Činka Labret
Obočovka Obočovka Podkova Banánek
Obočovka Podkova Banánek
kleštičkykleštičky kulatý

kleštičky
Názory :

Ptám se na : 1. Jaký je tvůj názor na percing ?
2. Jaký je tvůj názor na lidi s ním?
3.Máš/chceš nějaký piercing ?Martin(14let)
1. Je to věc kterou naprosto odsuzuju je to poškození nějak vytvořeného těla a určitě není tělo k tomu aby se z něj dělalo železářství náušnice ano ale v obličeji to si rovnou můžete do nosu strčit traverzu a tahat to před sebou na kárce.
2. Má odpověď z otázky jedna neznamená že bych jim nějak nadával nebo tak něco je to jejich věc a ať si dělaj ze sebe co chtěj je to jejich styl jinak můj názor na lidi s piercingem je takový že si narušují tělo které má od narození nějakou podobu a je to nesmysl nemá to zadní smysl je to zbytečnost.
3. Z ostatních odpovědí vyplívá že nemám a ani si v životě neudělámNikola(16 let)
1.Je to hezká ozdoba těla , pokud se to nepřehání . . .
2. Kladný . . . Pokud toho nemají moc , nevadí mi to .
3.Mám v pupíku , ještě planuju do rtu nebo do nosu.


Martin(22 let)
1.Pokud je vkusný není důvod proč by nemohl být .
2. Hodnotit lidi podle piercingu ? to je nesmyslný, ale přijde mi divný když má někdo na obličeji 10 a víc piercingů .
3. Nemám piercing aani nechci .


Tony(18 let)
1.Libi se mi ale nepichnul bych si ho.
2.Lidi snim se mi libi hlavně holky .
3. Nemám poiercing a ani bych ho nechtěl .


Barbora(19 let)
1.Piercing se mi dřív moc líbil, ale to mi bylo tak 14 a každý ho v té době chtěl a ten kdo ho měl, byl nejvíc "cool". Ale postupem času jsem dospěla k názoru, že je to děs. Jsem spíše zastáncem tetování, ale kovy na těle se mi prostě nelíbí.
2.Lidi s piercingem rozhodně neodsuzuji, ať si každý má na těle co chce. Člověka přeci nelze soudit podle piercingů, ale podle charakteru
3.Nemám a nechci .


Michal(26 let)
1.Piercing si myslím, že je zbytečný. Líbí se mi, když ho má holka v pupíku a v jazyku mi nevadí...
2.Každý ať si nosí co se mu líbí, tak nikoho neodsuzuji...
3. Piercing nemám a nechci .Michal(21 let)
1. Nevadí mi a některým lidem sluší některým zase ne .
2. Lidi co ho mají jsou úplně normalní jako ostatní. Je to přeci jen doplněk .
3. Nemám ho .

A proč mě valstně napadlo napsat článek na téma piercing a co lidi na něj ?
Protože jsem už asi 3 roky toužila po piercingu ve rtu a tenhle blog je toho svědkem (mám takovje pocit :3) . V sobotu 7.prosince jsem se konečně dokopala se toho ujmout a konečně si ten sen splnit , kanylu jsme samozdřejmě měla koupenou do toho spoustu desinfekce a papírovích kapecníčků . Jelikož mám už slušnou praxi v propichování uší tak vim jak co píchnout ale do toho rtus e mi tak nějak moc nechtělo , ale nakonec jsme si ho stejně píchla . Původně jsme měla v plánu dělat video pro vás (čtenáře mého blogu) ale jaksi mě zklamala technika a telefon se zamkl a nenatáčel o čem jsme netušila .
Když jsme si ten piercing konečně propíchla tak jsem tam nechala ten plastoví obal který byl na kanyle a její součástí a samotnou jehlu vytáhla . A protože jsem jaksi nedomyslela co budu dělat když se mi tam nebude vejít piercing kterejjsme měla tka jsem zjistila zač je toho loket a musela si tam dát naušnici . kterou jsme tam měla do následujícího dne kdy mi bratr dal peníze napiercing protože se už nnepohl dívat na to jak mi trčí z dírky na piercing dva drátky :D

Tady je postup + fotky(mého piercingu)

1.Do míst kde chceme mít piercing si uděláme lihovkou puntík
2.Místo důkladně vydesinfikujeme
3.Vydesinfikujeme i náčiní, tj. jehla a piercing
4.Nasadíme chyrurgické rukavice
5.Přiložíme kleštičky
6.Přiložíme jehlu/kanylu .
7.Vyvineme tlak na jehlu/kanylu .
8.Když propíchneme kůži tak tam jehlu/kanylu chvilku ponecháme aby si kůže zvikla .
9.Na konec jehli nasadíme šperk/piercing a jehlu vytáhneme(i se šperkem v jehle)
/Kanyla má dvě části které projedou kůží a to gumyčku a jehlu - jehlu vytáhneme ale gumyčku neháme ve vytvořeném tunelu , na gumyčku nasadíme piercing/šperk a vytáhneme (i se šperkem/piercingem v gumyčce od kanyli) .
10.Čerstvě propíchnuté místo s piercingem nakonec vydesinfikujeme .
11.Čersvě vytvořený piercing a místo okolo napucne takže ho musíme ledovat .