Co tě nezabije to tě posílí .

Co je to život na vesnici v porovnání životu ve městě ?

18. září 2013 v 16:46 | Pubertální Laura |  Téma týdne
Co je to vlastně život na vesnici ? A co je to vlastně život ve Městě ?
Znám dost lidí co si tuhle otázku kladou kdykoliv mají s něčim problém ať už je to sousedka nebo odjezdy autobusu , ale vlastně si na to nikdy neodpovědějí a to jsou otázky a zase jenom otázky.
Jako moje první slohová práce v tomhle roce a to úvaha co je lepší rohlík nebo houska , je tam spousty otázek , ale ani jedna nemá schopnou odpověď a to je špatně ! Vlasntě to chce nějakou otázku pořád ,ale na tu otázku si musíme být schopní odpovědět jinak nemá pádný důvod proč si jí neustále opakovat ...
Tim jsem chtěla napsat že každá otázka by měla mít odpověď protože jinak to bude jako starodávnej šálek bez podšálku .


Mám kamarádku spolužačku která bydlí na vesnici a do města dojíždí hodinu denně , když se jí optám jaký je to žít na vesnici odpoví mi že je to někdy super a někdy zase úplně nahovno protože se tam každej s každým zná , ale když se jí optám jestli by chtěla žít někdy ve (velko)mestě tak řekne že ne a to mě kolikát zaráří . Na vesnici jí to někdy štve ale ve (velko)mestě by žít nechtěla . A tak mě napadá otázka : Kde by teda chtěla žít ?

Ale ted je tu otázka vázaná asi na každého a to taková kterou si řekl někdy uritě každý :- Proč musim bydlet zovna tady ? ! - a na tu jsme si převážně hned v duchu odpověděli potože ...(něco)...

Život na vesnici je prakticky o tom kdo jakej je a kdo koho zná a že se tam zná téměř každej s každým . A život ve městě ? Ten je převážně takovej že jakmile znáte alespoň jednoho člověka z okolí tak jste zaručeně v ráji protože poznáte další , ale jakmnile neznáte nikoho a je to takhle už nějakej ten rok tak jsou šance ,na to že někoho ve svém okolí ještě poznáte, opavdu mizivé . A to mám z vlastní zkušenosti .

Život je prostě boj a kdo umí bojovat má všechno a kdo bojovat neumí tak se to v průbehu života snad naučí .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 18. září 2013 v 17:08 | Reagovat

Jak kde by chtěla? Copak mezi vesnici a velkoměstem nic není? Malé město, co se strukturou podobá spíš vesnici, ale má tam nějakého doktora, víc než jen jedny potraviny, nádraží a základní školu, je ideální. A klidně to může být jen pětitisícové město a nebo třeba tisícová vesnice. To je můj ideál. I když na té naší třístovkové jsem zvyklá a absence všeho od pošty až po oblečení, mi nevadí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama