Co tě nezabije to tě posílí .

Září 2013

Co je to život na vesnici v porovnání životu ve městě ?

18. září 2013 v 16:46 | Pubertální Laura |  Téma týdne
Co je to vlastně život na vesnici ? A co je to vlastně život ve Městě ?
Znám dost lidí co si tuhle otázku kladou kdykoliv mají s něčim problém ať už je to sousedka nebo odjezdy autobusu , ale vlastně si na to nikdy neodpovědějí a to jsou otázky a zase jenom otázky.
Jako moje první slohová práce v tomhle roce a to úvaha co je lepší rohlík nebo houska , je tam spousty otázek , ale ani jedna nemá schopnou odpověď a to je špatně ! Vlasntě to chce nějakou otázku pořád ,ale na tu otázku si musíme být schopní odpovědět jinak nemá pádný důvod proč si jí neustále opakovat ...
Tim jsem chtěla napsat že každá otázka by měla mít odpověď protože jinak to bude jako starodávnej šálek bez podšálku .


Mám kamarádku spolužačku která bydlí na vesnici a do města dojíždí hodinu denně , když se jí optám jaký je to žít na vesnici odpoví mi že je to někdy super a někdy zase úplně nahovno protože se tam každej s každým zná , ale když se jí optám jestli by chtěla žít někdy ve (velko)mestě tak řekne že ne a to mě kolikát zaráří . Na vesnici jí to někdy štve ale ve (velko)mestě by žít nechtěla . A tak mě napadá otázka : Kde by teda chtěla žít ?

Ale ted je tu otázka vázaná asi na každého a to taková kterou si řekl někdy uritě každý :- Proč musim bydlet zovna tady ? ! - a na tu jsme si převážně hned v duchu odpověděli potože ...(něco)...

Život na vesnici je prakticky o tom kdo jakej je a kdo koho zná a že se tam zná téměř každej s každým . A život ve městě ? Ten je převážně takovej že jakmile znáte alespoň jednoho člověka z okolí tak jste zaručeně v ráji protože poznáte další , ale jakmnile neznáte nikoho a je to takhle už nějakej ten rok tak jsou šance ,na to že někoho ve svém okolí ještě poznáte, opavdu mizivé . A to mám z vlastní zkušenosti .

Život je prostě boj a kdo umí bojovat má všechno a kdo bojovat neumí tak se to v průbehu života snad naučí .

Potrat - Vaše názory {a zkušensti}

7. září 2013 v 18:55 | Pubertální Laura |  Téma týdne
Na internetu upřesnim to , na krásná.cz ( ne nedělám jim reklamu :D ) , jsme našla spoustu článků o tom jak někoho znásilnili a pak mě ale zaujal článek tzv: Vaše příběhy ... tam jsem našla náhodou příběh o tom jak se jedna holčina musela rozhodnout pro potrat a jak jí to zničilo a do ted je z toho psichycky na dně .
Napadlo mě udělat někou diskuzi na téma potrat ale nakonec mě to přesvědčilo zajít na chat a to na chat lidé.cz a pak i na chat jménem kecal.cz { Jelikož jsem na takovýtoch chatech byla jeden čas opravdu závislá tak vím jak se tam pochybovata na jaké se ptát otázky a na jaké ne , jak přistupovat k lidem kteří tam jsou . a také vím které chaty jsou nejlepší a nejvyhledávanějšími nezi tenageri mého i starší věku } .

Jako potrat mám na mysli interubci .

Takže otázky zněli na každého člověka stejně a to :

  1. Jekje je tvůj názor na Potrat ?
  2. Jakej je tvůj postoj k Potratům ?
  3. Zažila jsi si potat na vlastní kůži {jak ti bylo ? } / Zažila tvoje blízká osoba potrat {jak jsi k ní přistupoval a jak jsi jí pomáhal }

Adéla (22)
1.Můj názor na interubci je takovej že pokud je holka mladá a zdravá a nejsou u ní žádné předpoklady dědičné choroby nebo jiné vady tak by se tomu měla rozhodně vyvarovat .
2. Můj postoj je negativní , pokud se ale jedná o znásilnění a při tom i o těhotenství tak by bylo dobrý do toho rozhodně jít .
3. Já osobně jsem zažila samovolný potrat ale na interubci bych v životě nešla a vím o spousty slečen které potrat podstoupili a zdálo se mi to zbytečné .Helena (38)
1. Nazor na potrat mam v dnesni dobe takovy ze musi kazdy zvážit svoji situaci sám zodpovědně takže neodsuzuji. Lepší než vyhazovat miminko do popelnic atd. jak se v dnešní době děje .
2. Já se radeji chranim, muj postoj je neutralni . Nejsem negativní ani pozitivní vůči tomu .
3. Na vlastní kůži jsme ho bohužel zažila kvůli mimoděložnímu těhotenství a tak jsme samovolně potratila , strašně špatně jsme se s tím vyrovnávala a taky nějakou tu dobu . Z okolí zám několik žen které potratili nebo na potrat museli jí a vždy jsme na mě byla citlivá a hodná - přece jen vytrpěla jsme si to samí co oni .Sabina (14)
1. Můj názor na Potrat je takový že : si mylsím že je to špatné.
2. Postoj proti potrotům je u mě v zásadě negativní ale je i taková vyjímka když je holka znásilněná a otěhotní to je potom něco úplně jiného .
3. Potrat jsem na vlůastní kůži nezažila ale mám kamaráda kterého rodiče se pokoušeli o dítě a povedlo se ale 14 dní po porudu umřelo a pro celou rodinu to byla zásadní rána do života .


Martin (24)
Potrat je ospravedlnitelnej v různejch případech (znásilnění, kritická životní situace apod) ale jinak mi to přijde jako hloupost, je to škoda prostě, lidi by si měli dávat větší pozor.. ale zas na druhou stranu je možná lepší potratit, než aby dítě vyrůstalo ve zničený rodině nebo nedej bože dětským domově.
Jinak nikoho neznám.Adam ( 22 )
1.Neuznavam
2.Me se to prici , kdyby moje pritelkyne cekala mimco a chtela by na potrat tak ji to vymluvim a pomuzi ji
3. Bohužel neznámFilip (15 )
1.Můj názor na potratý je takovej že je to šikovná věc,když člověk žije sexualnim životem tak prostě se můze stát ze to ujede a pak je potrat skvělá vec.
2.Můj postoj?? Ja stim naprosto souhlasím.skvělá vec,jak v mladém věku tak starším věku:)
3.Ano znám...jedna ze základky...býla to jednoduchá a hloupější holka a byla těhotná ja ji neměl rád tak sem se ji smál ale není to kvůli potratu spíš ze si to nepohlidala...
Určitě mě zajímá jak to berete vi jaké jsou vaše odpovědi na moje otázky . Určit+ komentujte - budu jedině ráda ;)))


Radost mi udáte jakymkoliv komentářem nebo zprávou (zpráva autorovi)


Lidé nejsou vymyšlení ani jejich reakce nejsou smyšlené opravdu jsem se jich ptala .