Co tě nezabije to tě posílí .

Leden 2013

Operace

16. ledna 2013 v 13:14 | Puberťačka
Včera sjem byla na operaci , řezali mi pihy( névusi) na krku , kotníku ana prsu dvě .
V půlce operace slyšim skalpel, sušení, nůžky , tak kde je sakra to sušení ? Bylo mi na zvracení - mdlo.
Jedna piha byla dobře živená protože byla npojená přímo na cévu , málem jsme tam vykrvácela ztratila jsme strašně moc krve , tak mi tu krev doplnili a nechali si mě tam na pozorování do dnešku , tak jsme si řikala , pohoda zejtra mě pustěja a uzdravim se - nepraskne mi žádnej steh a bude to v cajku .
Vůbec jsem se nevyspala .
Ráno jsme se oblíkla a přišla si pro mě mamča , šly jsme dom a já kulhala jako lama .
Dela jsme si na křeslo a odpočívala ale když jsme se zvedla že si dojdu pro něco dobrýho na zub a vstala tak jsme si tu kůži na kotníku nějak natáhla a stehy mi praskly , bylo to křupnutí a nebylo zrovna příjemný, ještě teď mě to bolí a teče mi z pod náplasti krev , snad se to neotevřelo , protože nemám zapotřebí mát jivu z jedný debilní pihy přes celej kotník .
Mamča mě tu ještě teď uklidnuje že to bude dobrý že mi ty stahy nepraskly že se jenom odlepil kousek tamponu od tý jizvi , ale to by mi přece netekla krev ne ? Je od ní milí že mě chce uklidnit ale nějak se jí to nevede
je středa a já jdu pozejtří a kontrolu , už je slyšim jak řikají , tak to budeme muset sešít znova nejlépe ještě dneska aby je to nerozšklebilo , a co jsi proboha dělala že ti to prasklo ? to jsme tě nepoučili dost ?
Už je úplně slyšim jak to řikaj.
Nemůžu spát , chodit , mejt se ,. tak vlastně co můžu ?
jednoduše můžu NIC .

Není růže bez trní ani život bez přátelství .

15. ledna 2013 v 14:18 | Puberťačka Laura |  Příbehy

(příběh)

Vždy jsem si mylsela že zemřít ve spánku je ta nejjednoduší věc...


Stalo se to tak ...
Lenka jela se svou bf Míšou a jejima klukama na led bruslit , užívali si to ale pak se to zvrtlo. Lence to ujelo na ledě přesto že bruslit uměla , spadla a praštila se do hlavy a zlomila si několik žeber a zlomila obě dvě nohy , jak spadla a dala si hlavou o ten tvrdej led tak byla v bezvědomí , Míša hned volala sanitku a Lenčin kluk volal Lenčiný mamce .
Lenku odvezka sanitka do nemocnice kde se začal odehrávat boj o její život .
Jela okamžitě na sál protože hrozilo že se její kostní dřeň dostane do krevního oběhu a tam se vytvoří vzduchová bublina která by se mohla dostat k srdci a Lenčino srdce by se zastavilo . Na sále í dali anestezii a začali operovat , Lenka slyšela jak sestřička říká pohnete nemá dost času hrozí zastavení srdce , slyšela je i přestože měla mít silnou anestezii, pak ale zase usnula , a v tom se jí zastavilo srdce.
Lenka stála na chodbě a viděla jak se její mamka celá vystresovaná ptá sestřičky jak dlouho to může ještě trvat , Míša byla ubrečená a jenom koukal ado zdi a modlila se aby se to vydařilo a bylo všehcno jako dřív . Lenka šla za Míšou a pohladila jí po tváři a řekla Miško moje nebreč to bude v pořádku uvidíš , Míša se lekla a podívala se před sebe a jenom tiše zašeptala''Leni ? jseš to ty ? ''
Lenka odpověděla , jo jsem to já , Mám tě ráda a mamku taky , řekni jí to , a Viktorovi řekni že ho budu milovat na vždy , chybíte mi ...
Ale v tom jí začalo něco táhnout zpátky na sál nešlo to zastavit , po chvilce byla na sálu a koukala na sebe jako kdyby se nepoznávala .


Doktoři jí oživovali ale pořád nic , Lenka tam stála a koukala jako opařená , došlo jí že neni živá ale že její tělo je na operačnim stole a nechce se za boha vzchopit a probudit se .

Lence skáplo několik slz když jí došlo že už nikdy neuvidí svojí maminku a její nejlepší kamarádku Míšu , byla z toho v šoku .
Doktoři už nedoufali ale v tom šlyšeli , píp píp píp , Lenka se vrátila zpátky k sobě a doktoři byly v šoku byla mimo tělo asi tak 6 mionut , oni mysleli že bude mít nějaké následky , tak dokončili v rychlosti operaci a udržovali jí v umělim spánku aby necítila tu bolest .


V Pondělí , jeden týden od té nehody.


Její mamka seděla vedle ní ,držela jí za ruku a doufala že se vzbudí a bude všehcno jako dřív , ale Lenka měla střední otřes mozku , zlomený žebra a nohy v sádře .
Ve dveřích se ukázal Vikrot s Míšou a optalis e jestli by k ní mohly , její mamka jí dala pusu na čelo a šla domů , nechala tam Míšu a Viktora s Lenkou samotný.
Oni dva vždycky chodily za Lenkou jí řikat co se stalo novýho a tak , Míša to už nevydržela a rozbrečela se i když držela Lenku za ruku , bylo to smutný a Viktorovi z toho taky zvlhly oči chtělos e mu z toho všeho brečet taky , Miloval Lenku jako nikoho jinýho v jeho životě , i ona ho moc milovala a takhle je rozdělila náhoda .
Míša to co jí Lenka říkala když se oddělila od svího těla , řekla i Vikrotovi on o tom nepochiboval .
Po několika hodinách strávených u Lenky už musela jít Míša domů , tak řekla Lence - taky tě mám ráda ty moje sestřičko , a rozloučila se . Viktor tam s Lenkou ještě chvilku byl , říkal jí jak moc jí miluje a že jí nikdy neopustí , Lenka je slyšela ale nemohla se ani pohnout ani říčt jediný slovo , i přestože se strašně snažila - strašně to bolelo ale snažila se každým dnem víc a víc .

Ten den , vlastně už večer se stalo něco nečekanýho . Když tam byla Míša sama a říkala jí novinky v slzách , Lenka se zase přemáhala aby mohla otevřít alespoň oči , strašně to bolelo ale zamrkala se zavřenýma očima - po chvilce mrkání nanečisto , otevřela oči a viděla ubrečenou Míšu jak jí kuká na ruku a říká jí novinky.
Lenka potichoučku zašeptala ''neplakej , to ti nesluší '' , v místnosti nebyl nikdo jinej než přístroje Lenka a Míša , přesto se Míša otočila aby se podívala odkud to přišlo , potom se podívala na Lenku jak na ní kouká polootevřenýma očima na tváři má ty svoje úžasný dolíčky . Míša na ní kouká jako na blázna ale přesto si utře ty slzy co jí stékali po tváři a naodila ten její úžasnej úsměv a řekla víš jak jsi mi chyběla já pořád doufala a teď se mi to vyplnilo - strašně tě mám ráda a nechci tě ztratit .
Zase pomalinku usnula protože jí to strašně zmáhalo .
Ten den už nikdo nepřišel jenom večer na kontrolu přišla sestřička a tak se jí Lenka zeptala jak slouho byla v umělim spánku , ta jí odpověděla že skoro měsíc , a Lenka se pak ještě optala jestli za ní přišel táta sestřička řekla že ne že tu nebil žádnej muž až na Viktora. Lenka se rozbrečela , bylo jí líto že za ní nepřišel táta kterýho má ráda .
Byla tam sama ale přesto měla pocit že na ní někdo pořád kouká , bála se ale usnula protože byla unavená .

V Úterý,dva měcíse od nehody .

Konečně jí pustily ale musela chodit na kontroly do nekocnice každej měsíc , bylo to už 4 měsíce od té nehody a Lenka pořád chodila s Viktorem a s Míšou byly pořád spolu každou chvilku spolu trávili , byla to nerozlučitelná dvojka až na en den kdy se to všehcno zase nanovo pokazilo.
Holky měli tělocvik ale kluci už ne přesto byl jejich tělocviká tak hodnej a pustil kluky na lavičku si sednout a koukat na holky a čekat až je pustí . Zrovna byly na tyči , přišla řada Míšu , ta tam nahoru vylezla a v pohodě se dostala i dolu , když ale přišla řada na Lenku. Nahoru na tyč vylezla skvěle ale bála se sjedct na zem , ale stejnak sjela ale kousek od země se pustila protože už se nemohkla udržet a spadla na zem , Viktor hned volal sanitku ta Lenku odvezla do nemocnice , jela na rentgen .
Pak na odběry krve , tam se zjistilo že má rakovinu a už jí má v druhym stádiu takže se s tim nedá nic dělat , má sotva půl roku , možná 3 měsíce .
Když jí to řekly koukala na ně jako na blázny a nechápala , pořád řikala že to neni pravda , že to musí bejt krevní smímek někoho jinýho ale byl opravdu její .

Řekla mamce že chce ject do Itálie a nebo do Španělska se ject podívat a užít si těch pár měsíců , její mamča souhlasila , a Míši mamča taky takže jeli společně , Viktor jel s nima taky i Míšinej kluk .

Lenka si užila Itálii , i Španělsko , jeli i do Londýna , a potom zpátky do Český Republiky .

Byla doma u počítače pouštěla si písničky a povídala si s mamkou a s Míšou , jedly bonbony,pili kakao a úžívali si ten den, když si Lenka stoupla že si skočí pro telefon a měla v ruce hrneček s kakaem , tak jí najednou upadl na zem rozbil se a kakao se vylilo na podlahu v tom se Lenka skácela k zemi a přestlo jí bít srdce , mamča a Míša se jí snažili ještěn oživit ale marně , Lenka umřela ale pod polštářem měla dopis na rozloučenou kterj našli když uklízeli její pokoj od obalů z bonbonů čokolád a časopisů , byl v obálce na který bylo napsáno NAVŽDY
V dopisu bylo napsáno : '' Ahoj , když si tohle čtete tak už nejsem mezi váma ale pořád ve vašich srdcích , chci vám říct že mi budete chybět a hlavně že vás mám všechny moc ráda , tebe mamčo , tebe Miško ale i tebe Viktore , dokonce i tebe Petře , mám vás všechny moc ráda , s váma jsme si užila ty nejlepší měsíce v mim životě a za to jsme vám všem vděčná , Pamatujte slyšim vás a jsem pořád s vámi . ''

Datum napsání bylo den po tom kdy Lence přestalo bít srdce , byl to zázrak .


Lenka dodržela to co v dopise slíbila , je pořád s nima v jejich srdcích žije dál , a je vždycky s nima a ve snech s nima mluví je s nima dál ve snech žije v jejich srdcích a ve snech , je jako vždycky usměvavá plná optimismu , jako když byla živá .

A proto si užívejte kadej den jako by byl ten poslední ,nikdy nevíte co se vám může stát .


Snow white and the huntsman .

13. ledna 2013 v 15:03 | Puberťačka Laura

Tady je něco málo obrázků z tohoto úžasného filmu(

)Obsah filmu Sněhurka a lovec
Pohádka skončila! Zapomeňte na Sněhurku, jejímuž líbeznému zpěvu v legendární disneyovce naslouchá celá příroda. V téhle verzi křehká princezna neváhá vlézt do brnění a na zlou machechu vyrazit s mečem v ruce. Sněhurka a lovec je výpravnou dobrodružnou fantasy, která možná paradoxně odpovídá původní verzi bratří Grimmů víc než Disneyho film. Alespoň to tvrdí její režisér Rupert Sanders.
"I když má originál pouhých sedm stránek, je to příběh až biblických rozměrů se spoustou skrytých významů. Zároveň je velmi temný. Chápu, proč ho Disney pro rodinné publikum převyprávěl. My se vlastně vracíme ke kořenům," říká Sanders.
A oč tu vlastně běží? Mocná čarodějnice Ravenna (Charlize Theron) se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka (Kristen Stewart) a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce (Chris Hemsworth), který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ (Sam Claflin), jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše.
Trpaslíky hraje britská herecká elita, až na výjimky představitelé drsných typů. "Původně jsem chtěl točit gangsterku, a když jsem dostal nabídku na Sněhurku, jen jsem oprášil svou představu o jejím obsazení a z mafiánů udělal trpaslíky," vysvětluje Sanders hrubý naturel sedmi statečných pidimužů, kteří jsou i přes drsnou slupku v tomto výpravném dobrodružství zdrojem komických momentů, a to i v tak vypjaté chvíli jakou je velkolepá finální bitva o královský hrad.


Zde je dokaz na tento film kdyby jste si ho chtěli pustit >
>
http://czshare.com/4610535/Sn%C4%9Bhurka+a+lovec+DVDRip+%28H264+cz+dabing%29.avi

Vzpomínky zůstanou v srdci a budou bušit na mozek dál ...

9. ledna 2013 v 18:20 | Puberťačka Laura
Přeju si aby jsi teď seděl předemnou a byl takovej jakje seš , takovej dokonalej jak jen umíš .
Strašně moc mi chyběj ty naše chaty , jak sjem se smála do monitoru jako blbá a těšila se na každej den do školy na tebe až tě uvidim .
Teď mi to tolik chybí , ty mi chybíš, nějak nemůžu pochopit jak sjem to všechno posrala jednou debilní větou , mějma zalepenejma očima, nepochopim jaks e to mohlo tolik p(o.s.r.a.t) za jeden jedinej felefonák ???
Jasný ano slyzy jsou osvobozující ale jak pro koho - jak kdy, strašně mi chybíš a i když si to nechci připouštět tak sem se do tebe bezhlavě zamilovalala až po uši ...
Na Silvestra jsme seděla v koutě a nedělala nic jinýho než jenom přemejšlěla co děláš , řikaa si jestli na mě taky někdy myslíš neob žiješ naplno a nemýcháš školu a rodinou nebo jak jsi mi to řekl a jás e do telefonu rozbrečela a od tý doby sjme nemyslela na nic jinýho než na ty tvoje slova co se mi zaryli do srdce a do mozku nejdou vypustit , musela sjem se přetvařovat u babičky když sme k ní jela ještě ten den , probrečela sjem celej den celou noc celou cestu k i od babičky a bylo to vůbec nutný ?
Ještě den před školou ,před tim dnem kdy jsme tě měla zase vidět v lavici kousek od mě , jsem si řekla že tě budu ignorovat a budu dělat jako bych se do tebe nazamilovala a neprobrečela celý zimní prázdniny ; ale pravda je taková že sme se musela přemáhat se soustředit an učivo abych vůbec necouměla , soustředit se na to abych se an tebe nekoukla ale stejně se koukla a připoměla si to co jsi řekl a zase otočila k tabuly .
Když jsem ve škole s tebou ve třídě jsem málo šťastná ale aspoň nějak zato když jsem doma tak an tebe musim pořád myslet ale co je nejhorší i když nechi tak mi tě všechny písničky připomínaj je to asž divný že všechyn sloky písniček do znám co poslouchám tak pasujou na někoho z mího okolí a ty o lásce a o zklamání padnou přesně na tebe .

Další věta na kterou nezapomenu od tebe , asi první co jsme spolu vůbec promluvily zněla asi takže ,, Víš že vyadáš jako kobyla '' já enom odvětila ' já vim :D ' Možná to bylo ze sázky nebo to byl výpud tvího mozku .
To byl nejspíš ten bod zlomu kdy jsme sse do tene zabouchla ale tolik nepřipouštěla . LAe to byla ta chyba .


Chyběj mi moc ty hodiny kdy jsme si psali psaníčka o hodinách a pak když nás učitelka vyvolala tak jsme nevěděli která bije , když jsme prokecali přestávky o blbostech , teď spolu dáme dotva kus řeči, chyběj mi ty časi , napíšeme si jeden papírek za tejden ani ne - hlavně když jeden nebo druhej něco potřebujeme nebo vůbec , chyběj mi ty věty kdy jsme si koukali do očí a jenom se smáli nebo něco řikali .
Už se mi o tobě i zdá je to nesnesitelný , když se vzbudim tka si přeju aby se ten sen spal skutečností - pak vidim jaks e k sobě navzájem chováme a nedivim se že je všehcnio v ...
Je to začarovanej kruh .
Nenávidim ten pocit letmo se tě dotýkat , brečet po nocých a vědět že tě mít nemůžu ...
je mi z toho na brečení ale nahodim smile face protože nechci každýmu vysvětlovat proč jsme smutná to se radši budu smát a v duchu brečet jako malá histerka ...

Italskej příběh

3. ledna 2013 v 21:14 | Puberťačka Laura |  Příbehy
Začalo to když k Amandě do třídy přišel novej kluk jmenoval se Damen , Damen je v Itálii hodně málo používané jméno taková starodávný, v Itálii skoro nikdo tim jménem nebyl.
Damen přešel do 8.C . Hned na příjezdový cestě se potkal s Amandou když zaparkoval vedle ní svího černýho Jeepa hned vedle jejího červenýho auta, ona stála a vyndavala si batoh ze zadního sedadla když se otočila tak stála jako opařená když ho viděla on se jenom usmál a řekl ahoj já jsem Damen ale Amanda nebyla schopná slova , koukala mu do očí a nedokázala z nich spustit oči , byly světle hnědý a její kamarád Miles se tam za ní smál a řekl za ní , ''ahoj tohle je Amanda a já jsem Miles . ''
Šťouch do Amandy a ta se konečně probrala a koukal se na Milese a optala se ''co děláš ? ''
Miles jí otočil a ukázala na Damena .,. Bral si batoh a mířil k bráně, ve škole se vyznal takže už tam asi byl ale kdy když je novej to blesklo Amandě hlavou .
O pár minut později došla Amanda do třídy a sedla si na svoje obvyklí místo v pravo do úplně poslední lavice,nasadila si sluchátka a pustila si mp3 ,nandala kapucu a zažrala se do tý písničky v tom jí někdo klepe na rameno tak se koukne a vidí jak tam stojí Damen s úsměvem na tváři a po chvilce se optal jestli je vedle ní volno místo jestli by si mohl přisednout , Amanda svolila a tak si sedl , Zrovna měli tu hodinu s paní učitelkou Faxarovou a tu měli na dějiny Itálie a takhle něco jako dějepis , Amanda seděla vzadu vždycky aby mohla poslouchat písničky protože jí rodiče zemřeli ,v autonehodě která se stala někdy v květnu 2009 a byl rok 2011 musela tedy k sestře svého táty který zemřel spolu s mamkou a její sestrou Laurou a jejich psem Sauny jediná ona přežila a tak byla u své tety Sabine v Itálii která měla velkej barák s bazénem a vířivkou vekou kuchyní a měla všechno co si každej teenager mohl přát , její teta pracovala v bance kde dostávala velkej plat tak si to mohla dovolit , protože měla věčně deprese protože nebyla připravená na to aby se to stalo , vždycky v noci brečela když šla spát .
Ale s Damenem to bylo jiný s nim na to všechno zapomněla byla jiná . celou hodinu si psali na kus papíru a dozvídali se o sobě různý věci , třeba že Damenovi je 17 a Amandě 16 .
Damen nabídl Amandě aby s nim šla někdy na pobřeží se kouknout a chvilku se projít tak souhlasila a ještě ten den se dohodli že budou po škole která jim končí na sebe čekat na na pláži a tak tam na ní Damen čekal s červeným tulipánem a ona jenom v žabkách kraťasech s tílkem pod kterým měla plavky , a vlasy v culíku , byla pro Damena okouzlující , jak jinak že jo když se do sebe zamilovali .
Amanda byla s Damenem jako dřív , když se stala ta bouračka tak se Amanda od základu změnila už nebyla ta holka co si užívala života - od tý bouračky se z ní stala spíš samotářka a strašně moc jí chyběla sestra která se těšila až jí bude 14 ale nedočkala se protože zemřela dřív než je mohla obstavit , mamka jí taky strašně moc chyběla - ta bolest jí měnila už nebyla to co dřív byla úplně jiná; .
Asi tak po měsíci Randění se dal Damen s Amandou dohromady , a byly pár , s tebou Sabine ho seznámila Amanda asi tak dva týdny po tom co se s ni seznámila sama .

Bylo to pro ní těžký , všechen ten stres byl pro ní zásadní ale Damen jí s tim vším pomáhal .
Po skončení školy spolu ještě byly , bylo to až divný jak spolu mohly vydržet tak dlouho , chodili spolu ještě dlouho po tom kdy si našli práci , byly spolu prostě pořád , jsou spolu ještě teď co já vím , a klape jim to pořád tak dobře jako na začátku ;)))