Co tě nezabije to tě posílí .

Když byl ten konec světa ...

30. prosince 2012 v 16:32 | P.Laura B.
Můj názor na konec světa kretrej měl být tenhle rok 21.12. aten co se nestal , je vlastzně i otázka , byly o tom různý řeči a takhle vnovinách v televizi na in ternetu.
Všichni tam psali o Májskym kalendáři , ano a to je ono , Někdo byl tak hodnej a milosrdnej a přopočítal ho na kalendář co máme teď ale jak věděl že zrovna 21.12.2012 , má berjt ten konec světa ano sice májům ten kalendář skončil na tomto dnu , ano májové vypočátávali zatmění měsíce , různá narození například Narození Ježíše Krista , ale co když tim kncem kalendáře měli na mysli konec roku ?
Ve škole nám pan zástupce řikal o tom že si Májové v onenny dny kone světa zalezly do jeskyně protože čekali až to přejde ale také se nic nestalo oni měli třeba jeden rok dlouhej někdy i tři zimy jindy zase jenom dvě zimy , ale jindy taky pět , oni konec světa brali jako my dnes tonec roku , oni se narodili dírou a proto na ten den když byl jejich konec světa /roku si zalezli do jeskyní prootže jim to nejvíc připomínalo díru ze které vyletli, podle mě měli májové několik Máských kalendářů a vždycky když kalendář skončil byl to pro ně jako konec světa a tím pádem i roku ten jejich rok tral někdy i šest let( podle spekulací) , takžte tu nastupuje ta otázka ; Co když Májové měli na mysli i tenhle konec kalendáže za konec jejich roku ?
a nebo další otázku ; jak někod mohl přepsat Májskej kalendář na kalendář co máme teď když vlastně vůbec nevěděl co znamená jakej ormnament když Májové vymřeli ? Když není nikdo kdo by to přeložil ? takže jsou to jenom spekulace ? podle mě ani podle mě jsou jen spekulace jak měli májové slovník nebo jak vlastně můžeme mluvit o Májích když ani nevíme jací byly ?

Takže prakticky Konec světa může a nemusí bejt , může bejt kdykoliv může se stát že se jednou stane a nebo taky ne .Tento článek jsme napsala podle mích spekulací a podle toho co jsme kde četla a slyšela , bylo by toho možná i víc ale nebudu vás tu dál zatěžovat , jenom jsem měla potřebu vám to sem napsat , protože jsme nad tim se Sabinkou dumali a přemejšleli a pak jsem doma přemejlela nad tim a došla k závěru že jsou to vlastně jenom spekulace.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama