Co tě nezabije to tě posílí .

Prosinec 2012

Když byl ten konec světa ...

30. prosince 2012 v 16:32 | P.Laura B.
Můj názor na konec světa kretrej měl být tenhle rok 21.12. aten co se nestal , je vlastzně i otázka , byly o tom různý řeči a takhle vnovinách v televizi na in ternetu.
Všichni tam psali o Májskym kalendáři , ano a to je ono , Někdo byl tak hodnej a milosrdnej a přopočítal ho na kalendář co máme teď ale jak věděl že zrovna 21.12.2012 , má berjt ten konec světa ano sice májům ten kalendář skončil na tomto dnu , ano májové vypočátávali zatmění měsíce , různá narození například Narození Ježíše Krista , ale co když tim kncem kalendáře měli na mysli konec roku ?
Ve škole nám pan zástupce řikal o tom že si Májové v onenny dny kone světa zalezly do jeskyně protože čekali až to přejde ale také se nic nestalo oni měli třeba jeden rok dlouhej někdy i tři zimy jindy zase jenom dvě zimy , ale jindy taky pět , oni konec světa brali jako my dnes tonec roku , oni se narodili dírou a proto na ten den když byl jejich konec světa /roku si zalezli do jeskyní prootže jim to nejvíc připomínalo díru ze které vyletli, podle mě měli májové několik Máských kalendářů a vždycky když kalendář skončil byl to pro ně jako konec světa a tím pádem i roku ten jejich rok tral někdy i šest let( podle spekulací) , takžte tu nastupuje ta otázka ; Co když Májové měli na mysli i tenhle konec kalendáže za konec jejich roku ?
a nebo další otázku ; jak někod mohl přepsat Májskej kalendář na kalendář co máme teď když vlastně vůbec nevěděl co znamená jakej ormnament když Májové vymřeli ? Když není nikdo kdo by to přeložil ? takže jsou to jenom spekulace ? podle mě ani podle mě jsou jen spekulace jak měli májové slovník nebo jak vlastně můžeme mluvit o Májích když ani nevíme jací byly ?

Takže prakticky Konec světa může a nemusí bejt , může bejt kdykoliv může se stát že se jednou stane a nebo taky ne .Tento článek jsme napsala podle mích spekulací a podle toho co jsme kde četla a slyšela , bylo by toho možná i víc ale nebudu vás tu dál zatěžovat , jenom jsem měla potřebu vám to sem napsat , protože jsme nad tim se Sabinkou dumali a přemejšleli a pak jsem doma přemejlela nad tim a došla k závěru že jsou to vlastně jenom spekulace.Noc na nic.

23. prosince 2012 v 20:41 | Petrunik Brabcová
Předevčírem jsem měla docela dobrou náladu , jela jsme za svojí Sabinkou a užili jsme si to , pak jsme jeli k ní domu tam to bylo všechno ok i když mě napadl šílenej nápad že zavoláme Ondrovi , tak jsme s nim kecali a kecali , pak jsme musela domu a On zase zavolal to jsme zase zajímavě kecali už ani nevim o čem ,pak jsme si psali na fb a já mu napsala jak mě bere , roztrhla se docela zajímavá konverzace , všichni mi říkali že mě bere jako kamarádku ale já blbá jsme si myslela že to jenom skrývá před ostatníma že skrývá city,ještě tu dobu jsem měla zalepený oči ,,Láskou'' nevím co jsem si myslela .
Napsala jsem mu :
Já ,,Hele už mě to nebaví tak se optám rovnou , jak mě bereš? Jenom by mě zajímalo na čem jsem.''
On,,Ale zabije''
Já,,zavole mi ''

Zavolal mi bavili jsme, se a on se optal jestli jsme někdy lhala Sabině , nevěděla jsme co myslí tak jsme mu řekla že ne a on se optal a lžeš teď mě ? Já mu napsala že ne . Nevěděla jsem co myslí tak jsem takhle odpověděla , on že jsme lhala Sabině že jsem jí napsala že jsme si dali pusu , tak jsme povzdechla a nadechla se snažila jsme se uklidnit ale bejt silná , tak jsme mu řekla že jsem třeba chtěla aby se to stalo a pevně v to doufala . Už přesně nevím o čem jsme se dál bavili ale další část si pamatuju.
Pamatuju si tu část kdy jsem se ho optala jak mě teda bere a on mi řekl že mě to asi zabije a snažil se to okecávat ale já chtěla slyšet pravdu , tak mi dal další otázku jak bereš Sabinu , odpověděla jsem+ jako nejlepší kamarádku , a on odpověděl že on mě bere jako kámošku za třídy , dál už nevim jenom si pamatuju jak mi stekly po tváři slzy a on řekl ať nebrečím , já na něj že nebrečím ale to jsme mu lhala že jo neuvědomovala jsem si to ale lhala,pak mi ještě řikal něco jako že budu brečet dobrou půl hodinu a já že ne že brečet nebudu ale do toho telefon už jsem brečela jenom jsem se snažila to nějak zakrejt , ano jsme lhářka , nevím co jsme si myslela ale asi to že když budu zapírat a zapírat tak to bude fajnový nebo co ale snažila jsem se bejt silná .
Po pár minutách volání jsme se smáli teda nevím čemu ale nějak jsme se něčemu smáli i když u mě to sice nebyl tak úplně přirozený smích ale trošku vynucený tak jsme byla ráda že ho slyšim .
Ten telefonát mi otevřel oči a uvědomila jsme si co vlastně chci .
Stáčej mi přátele , bez kluka se rok obejdu , mít jednoho kluka za rok není tak špatný a já jsem si tenhle rok už vyčerpala limit měla jsem dva takže mi nebude vadit bejt další rok bez kluka ale nevím jak to budu psychicky zvládat ,ale já se s tím nějak porvu . Měla bych no .

Po tom telefonátu jsem se klepala jako by mi byla zima klepala jsem se jako bych měla zimnici nebo bůh ví co , neklepala jsme se úmyslně klepala jsme se nevím proč ale klepala jsme se už od tý doby kdy mi řekl jak mě bere od tý doby.
Sedla jsem si na postel když jsem s nim volala ale když ten telefonát skončil tak jsem se nějak dostala na zem , tam jsme se opřela o zeď přitiskla kolena na hrudník a do toho jsem se klepala samovolně, byla jsem tak asi hodinu .
Byla jsem nejvíc v prdeli , do toho jsem cejtila jak jsme se se Sabinou pohádala nebo pohádám , měla jsme sto chutí zajít do kuchyně pro nůž a na ruku si vyříznout nějaké ornament třeba ourobora nebo ležatou osmičku co vyznačuje nekonečno , ale vzpomněla jsem si na Ondru jak mi ještě řekl že kdybych se řezala nebo kdyby to zjistil nebo viděl tak by se se mnou nebavil to říkal ale nejspíš v jinym slovosledu , Sabinka by se se mnou taky kvůli tomu pohádala a bylo by všechno v prdeli a já bych se mohla fakt zabít tak jak říkal ale co by dělala mamka , brácha babička a všichni moji příbuzný co mě mají rádi , radši jsem toho nechala toho přemejšlení nad tímhle a věnovala se tomu abych se uklidnila a mohla si jít lehnout ale stejně to nešlo v hlavě mi hučeli jeho slova hlavně to o tom lhaní, teď jsem si vzpomněla jak mi něco řekl a já na něj že to stejně nemusíme řešit že se zase uzavřu do sebe a budu mít na hlavě sluchátka , a on že to ne , nevím jestli to takhle bylo úplně ně do slova ale řekla bych že jsem něco vytěsnila a nepamamtuju si to ale nějaký jeho slova mi znej v hlavě pořád .
Někteří z nás to nějak a někteří moc dobře , slyšej něco strašného tak si z toho vezmou jenom něco a zbytek zapomenou ale někdy když to potřebujeme tak nám to nejde a máme z toho zbytečný deprese a máme pocit že nikoho na světě nezajímáme a že všichni dělají jako by jsme neexistovali.
Tak asi tak jsme se cítila ráno v šest když jsme jela za babičkou abusem , pořád mi v hlavě zněl jeho hlas a ty slova ,brečela jsem ale pak mě to nějak přešlo a nahodila jsme smile face aby nikdo nevěděl co se ve mě děje ale po chvilce jsme na to u babičky zapomněla a dělala že jsem happy pořád ale jakmile jsme nastoupla do busu na cestě zpátky tak to bylo už zase tady . v uších mi hráli písničky a já si začala vzpomínat na to co se stalo ráno pak jsem usnula protože jsme byla brutálně moc unavená a vzbudila se až na Černym Mostě když autobus zastavoval zbalila jsem se a odešla jela metrem na můstek šla jsme si koupit nový boty , a s těma penězma jsem v tom obchodě nechala i kus toho co mě trápilo .
Takže mám nový boty a otevřený oči dokořán a vím jak to myslel a to je pro mě teď důležitý , hlavně bude důležitý .
Ale hlavně vůbec nevím jak dám první den v novým roce ve škole nebo celej měsíc , budu se muset koukat na jeho a na ostatní kokoty například Alexe ale to už nějak přežiji ASI . Ale jestli dám první hodinu a první den tak dám i ten zbytek takže docela dobrý .


Zavřeš oči a otevřeš mysl co vidíš ?

22. prosince 2012 v 21:01 | Petra Brabcová |  Téma týdne

Na tohle jsme s eptala mnoho lidí na naší škole a odpovědi si psala na kousk papíru nebo sme chtěla aby mi to napsali sami. a odpovědi jsou tady ->

Lukáš (18) = ,,Nevidim nic jasnýho ale vidim - vidim touhu, vidim strach.. vidim přátelé, vidim rodinu jak nynější tak i tu budoucí''

Katka (14)= ,,Vidím kluka co se mi už dlouho líbí jak jsme na pláži a užíváme si prázdnin''

MIlan(20)= ,,Vidím jak se točí vesmír kolem naší planetě Zemi .''

Jacob(22)= ,, Vidím Karibik , bílí písek , palmy , a plachetnici se spuštěnou kotvou plachetnice který jsou zažloutlé stářím a nasáklé solí''


Petr(22)= ,, vidím vizi klidné vodní hladiny,jemný příjemný vítr,poté vizi pláže s palmou,pod palmou sedí Yogín,ten jogín sem já a i moje mysl je čistá a přůzračná jako klidná vodní hladina''


Iveta(13)=,,Vidím slzy svího bívalého kluka''


Tady vyplíbá že si každej představ něco jiného , maximálně dva lidi co jsem se jich ptala měli shodnou odpověď.

Nudíte se , Máte otázku na kterou neznáte odpověĎ nebo se bojíte se zeptat sáma/sama , Napište jí do komentářů a já vyberu tu která se mi zdá zajmavá a nebo když ich nebude moc tak klidně všechny .

Děkuji za pozornost . Vaše autorka.


Nejde o to jak to řeknu nebo nepíšu ale o to co řeknu a nebo napíšu .

16. prosince 2012 v 13:06 | Petra Brabcová
Někdo si myslí že tady jde o to jak něco napíšeme nebo řekneme ale neni to pravda jjede o to CO řekneme nebo napíšeme .
Ale ve škutečnoti nejde o to jasti pšeme fialově nebo černě , jestli se smějeme nebo brečíme , ale o to co říkáme jde tu o to co máme na srdci , jestliže někdo píše o módě tak píše asi prtože ho to baví jestli někod píše články o Lásce asi si něco prožil , ale jsetliže se někdo lidem straní nebo s nima vychází dobře - ale jde tady prostě o to co máme na srdci nebo co je na řádcích co píšeme nebo tak nějak .

TÍMHLE ČLÁNKEM JSEm JENOM CHTĚLA ŘÍCT ŽE NEJDE JAK TO ŘEKNEME ALE CO ŘEKENEM CO MÁME NA SRDCI


Noční tvorové jménem kočky .

14. prosince 2012 v 20:15 | Petra Brabcová |  Téma týdne

Rozhodla jsme se napsat článek na téma týdne protože mám taky noční tvory doma , a nejenom dva, na tohle téma jsem přemýšlela už od pondělí kdy jsem ho viděla a přemýšlela co na to napíšu , taky jsem si řekla že nebudu nic psát že je to ztráta času ale pak sem se rozhodla že napíšu .

Asi jako každej z nás má doma nějakého nočního tvora buď kočku , psa , myši nebo nějakého jiného tvora , já jako malá jsme dělala že mám skřítka co mě budí a skřítka se kterým chodím spát časem jsem na ně zapomínala a jednou jsem na ně zapomněla úplně to až teď zase po čase sem si na ně vzpomněla ale už neříkám dobrou noc skřítkové noci nebo dobré ráno a děkuji že jste mě vzbudili skřítkové rána , jako jsem říkala jako malá .
Každej mě svojí úchylku jako malej buď to byly panenky se kterýma jsme chodili spát nebo autíčka nebo i hloupá gumová kachnička se kterou jsme si hráli ve vaně , tak já měla skřítky který jsme sice neviděla nebo ano ale už si nevzpomínám jak vypadaly a stejně tak moje kamarádka který ještě v první třídě ve škole cucala v noci dudlík .
Co si myslíte taky to byla její úchylka ale jednoho dne jí zmizel( já už dneska vím že jí ho vzala babička) a od té doby spí jako nemluvně i bez dudlíku , nebo mojí sestru která chodila spát s velkým chlupatým psem protože věřila že jednou ožije časem začala zjišťovat že je to jen plyšáka a i když mu dá miliony pusinek tak že neoživne .
Dneska už nejsou mí noční tvorové sice skřítkové a sestřiny ani velekej plyšovej pes ale kočky který si vždycky k jedný z nás jdou v noci lehnout a spějí tam třeba celou noc a potom ráno nám různě olizujou obyčej a okusujou uši nebo prsty ( jak u rukou tak i u nohou) protože nás prostě budějí aby jsme si s nima hráli nebo aby jsme šly do školy nebo práce , jsou to naši takový malí Noční tvorové kteří nás mají rádi a my víme že to myslej v dobrém to jejich noční řádění nebo blbnutí s našema vlasama když je míváme potom ráno zacuchané .

Je nesmysl aby jste mě přehlížely !!!

8. prosince 2012 v 18:36 | Petra Brabcová
Moje sestra má sice cystu a tumor na levým vaječníku , ale to neznamená že mě nemusíte mermomocí přehlížet , neznamená to to že tu nejsem , že nemůžu trpět že si mě NIKDO z rodiny nevšímá , dělá že neexistuju.
Vy nevíte jak moc mě to žere jak moc jí závidím že se o ní bavíte pořád i když nemáte o čem když už všechno víte , nevíte jak moc chci bejt na jejím místě , o mě jste se nikdy nezajímali jako teď o ní , jenom jste si řekli jak jí je ? dobře to je fajn , a víc vás nezajímalo nic víc jste nebrali , vy nevíte jak moc je mi to líto že mě celá rodina ignoruje celá moje velká rodina , celá se zajímá jenom o ní , pak se jeden zeptá co mi je já mu řeknu nic a on se de zase zabývat jí ne mnou , nikdy nevíte co se děje pod tou slupkou , nevíte jak ze uvnitř hniju nevíte jaký to je !!!
Ne vy to nevíte nikdy jste tohle nezažili ,a jestli jo tak jste byly na straně toho kdo byl obskakovanej , nevíte jak ze uvnitř umírám , a jak mi to chcete vynahradit ??? drahým dárkem o kterej stajnak nestojím ? ne to nechci jediný co chci je mikina se sluchátkama kterou si koupím sama a to je všechno, nebo jenom chci aby jste se zajímali taky trochu o mě , nikdo mě nechápe nikdo neví jaká to je bejt takhle odmítanej .
Ve škole je peklo , jedinej člověk o kterého jsem stála a kterého sem tzv. Milovala už mě nechce , jsem u prdele, našel si jinou slečnu/holku , jinou hezčí , která mu toho dá víc než já , dá mu určitě štěstí dá mu určitě i cokoliv jiného prostě všechno a já bych mu dala co ? možná tak svoje srdce protože nic jiného nemám . Nejsem ani tak hezká jako ona , nebo snad ano ? to posuďte sami .
a já ->

Jako chápu že ona je hezčí než já ale mohl mi to říct že se rozhodl že už nebudeš čekat , ale ne já jsme se to dozvěděla z fb , když tam koukám že je zadanej s ní , tolik mě to zvalo že sem se tu rozbrečela hned jak jsme si to dočetla , a koukla se na její fb , ona je hezká ale nemyslim si že by jí tzv. Miloval do opravdy , i když bych chtěla bejt na jejím místě , tolik mě to mrzí že bych e sebrala a zalezla pod zem a nevylézala .
Vždiť bych tady ani nikomu nechyběla , to kecám možná bych chyběla Nancýkovi mímu , nevim co by beze mě dělala , ale někdy mám náladu zvít nůž nebo nůžky a přeject si silou po zápěstí ale neudělám to protože si vzpomenu na ní jak by tu trpěla beze mě a možná byc udělala to samí co já a nebo by byla přinejmenšim nevíc v p.(r.d.e.l.i.) .

A tak díky že můžu psát sem na blog.cz , píšu sem všechno co se mi honí hlavou , a proto DÍKY


ČÍNSKEJ SALÁT podle čecha .

7. prosince 2012 v 20:39 | Petra Brabcová

Vymyslelajsemto s mamkou a tenšílenejnázev jsemvymyslelajá, alenevímjestli už honěkdoneudělaljakoprvní :)))
Je to lehké a zároveň dobrý jídlo nežpůjdešna rande nebo nanějkejshopingnebo party,a nebo i když potřebuješ zhubnout ale nechce se ti držet hladovku , to už je jedno , prostě setimzasytíšale i jenom tak pochutnáš .

Ingredience :
Čínský salát
Tatarská omáčka 440ml
Smetanu
(sýr-niva, nebo Balkán)
a na dochucení - Vegetable mix nebo sůl
Pro cca 2 lidi .
Postup: Rozbalíš čísnkej salát a opláchneš ho pod studenou tekoucí vodou , odtrháš z něj první dva listy aby jsi se dostala na ty dobrý listy, utrhneš z něho cca 4-6 listů a ty ještě opláchneš a pracně očistíš od prachu nebo hlíny jak se stává.
Nejdříve do misky otrháš kraje (to zelený žlutý ''ohýbající'') nepravidelně nebo pravidelně jak chceš ale NESMÍŠ POUŽÍT NŮŽ , protože nožem se ničej vitamíny obsažený v té zelenině, NALÁMEŠ prostředek(to ''tvrdší'' převážně bílí) .
Posypete to ''TROŠKOU'' solí nebo tou Vegetable mix a zamícháme.
Za tuhle směs dáme cca 4 lžíce tatarky tak aby bylo pokrytý aspoň trošku ten čínskej salát .
Nalijeme na lžíci smetanu , dáme tam cca 1-2 lžičky smetany.
Zamícháme.
Můžeme rozdrobit sýr Nivu nebo Balkánský sýr.


Když budete servírovat tak si to nandejte do misky a posypete nakrájenou pažitkou nebo Balkánem ;)Dobrou chuť


Autonehoda

3. prosince 2012 v 19:35 | Petra Brabcová |  Příbehy
Ráno se vzbudila koukla se na mobil kolik je hodin,bylo 7.30 .
Podívala se na něj ,podívala se na toho kluka se kterým strávila krásnou noc - koukali se na TV na nějaké DVD , udělali si společně čínu a usnuli v obětí na posteli.
Musela se oblíknout a odejít domů, protože si v půl desátý si pro ní měl přiject matčin přátel (kterého zná už asi tak 7 let) a měli jet na nákup , koupit bundu jí na vánoce .
Když už na sobě měla boty a bundnu tak mu na papírek napsala ''Dobré ráno, musela sem už jít , tak si pak ještě zavoláme ju ?'' Dala mu lísteček na hrnek s čokoládou kterej mu ještě stihla udělat , zabouchla dveře , přivolala si výtah a odjela domu .
* * *
Už měli nakoupeno , měli bundu kabelku a peněženku , tak jeli ještě nakoupit do tržnice do samoobsluhy do Písnic.
* * *
Už měli nakoupeno i v Písnici , ona byla unavená tak si sedla do auta připásovala se a usnula , zatím co její strejda(mámin přítel) dával nákup do kufru.
Už vyjížděli z vrat když v tom to do nich napálil náklaďák , ona seděla hned za řidičem ,její mamka na sedadle spolujezdce , ale ona to schytala ze všech nejvíc , ten náklaďák to napálil přímo do ní , ona si dala hlavou o sklo ve dveřích za spolujezdcem to sklo rozbila sou hlavou .
Jejich auto ten náraz odhodil až na druhou stranu vozovky o 180 stupňů.
On jí asi 9krát volal na mobil, ale ona byla v bezvědomí z tý šupy co dostala do hlavy při nárazu kamionem, matčin přítel byl jaksi v polo vědomí ale nemohl se hýbat, její máma byla také v bezvědomí .
Tu strašnou nehodu viděla jedna maličká holčička ze zahrady jejího domu , ta utíkala co nejrychleji za maminkou aby zavolala sanitku že se stala nehoda , ta jí uposlechla a zavolala sanitku ta přijela do 5 minut .
Přijeli i hasiči aby je vyprostili , a záchranka si je mohla převzít. Zatím co vyprošťovali jejího otce a její mamku , jí začala téct krev z nosu a pusy.
Hned po tom co vyprostili její mamku se pomalu začala probouzet {její máma se začala probouzet} a potichu šeptala dokola Kristen .
Ona tam ležela na zadních sedadlech a krvácela z obličeje. Hasiči se hned vrhli na to aby vyprostili jí protože viděli že už by jí nezbývalo dlouho a už by nebyla mezi námi.
Všichni nakonec zakončili v Motolské nemocnici.
Máma Krtisten už myslela že Kristen zemřela ale ona žila , sice ztratila hodně krve ale žila pořád.
* o několik * týdnů * později
Kristenina máma už se už uzdravila a pustili jí domů a její přítel taky , ale jenom Kristen byla pořád v nemocnici na přístrojích v kómatu .
Ale Martin jí pořád volal nevěděl co se s ní stalo nevěděl co se stalo ten den když u něj přespala .
Tak za dva týdny od té bouračky sebral Martin odvahu a šel za jejíma rodičema jestli náhodu nevědějí co se jí stalo nebo proč mu nebere telefon.
Kristenina máma otevřela dveře:
Martin: Dobrý den.
Máma: Ahoj.
Martin: Nevíte co je s Kristen ?
Máma: Ano vím co s ní je , pojď dál přece nebudeš stát ve dveřích.
Martin šel dál a sedl si do kuchyně ke stolu jak ho pobídla Kristenina máma.
Martin:co je s Kristen ?
Máma: Víš Martine , měli jsme bouračku .
Martin: Překvapený bouračku ? Nestalo se nikomu nic ?
Máma se rozplakalaPlačící a řekla Martinovi co se stalo.
Máma: Víš Kristen je v nemocnici na přístrojích v kómatu.
Martin se taky rozplakal a řekl : Mohl bych se za ní jít podívat prosím ....
Máma : a to víš že ano .
Martin odešel a šel rovnou za Kristen na pokoj , otevřel dveře a úplně ho dojalo jak tam leží bezmocná tichá jako nikdy předtím, sedl si vedle ní chytil jí za ruku a v tu chvíli se rozbrečel , nevěděl co se stalo .
Kristen měla zlomenou pravou nohu a levou ruku sešívanou hlavu a do toho ještě byla v kómatu .
Martina za ní chodil každý den, každý den od rána do doby než jí viděl byl jako tělo bez duše , byl tak prázdnej. Chtěl se už i zabít ale při pomyšlení na to že by se zabil a Kristen by se vzbudila, to neudělal .
Martin byl úplně izolovaný od okolního světu , už týdny byl jako tělo bez duše.
Až jednou přišel Martin zase za Kristen zase si sedl vedle ní a chytil jí za ruku , Kristen pomalu ale jistě zamrkala , pak se na něj podívala a vytryskly jí slzy stekli jí na ruku za kterou jí držel Martin a když viděl slzu za slzou co tekly po té cestičce a podíval se jí do obličeje a když viděl jak se zlehka usmívá , bylo mu hnedka líp než posledně když za ní byl .

Asi tak za hodinu na to co přišel Martin , přišel doktor a chtěl Kristen odpojit přístroje ale nevěděl ještě na 100% jestli by to přežila tak jí řekl ať se rozloučí a že udělá něco co jí může buď nastartovat do nového života nebo jí zabít , ona mu to odkejvala a rozloučila se .
Martin se slzami v očích odešel na chodbu, tam po chvilce přiběhla i mamka Kristen .

* * *

Za půl hodiny vyšel doktor s výrazem tak kameným až to bylo nepříjemný, a řekl '' Už jsem jí odpojil a .... '' Mamka Kristen s vyděšeným výrazem se zeptala '' a ..?''
Doktor řekl ''a je všechno v pořádku,už sama dýcháUsmívající se''
Máma si oddechla a ukápli jí slzy štěstí .
Martin to samí.

Kristen se uzdravila a žila dál .

Ale jenom Kristenina síla dokázala to že žije dál .P.S.: Nikdy se nevzdávej předčasně nikdy nemůžeš vědět kdy se budeš muset bojovat dál ,tak bojuj dál a nevzdávej se !!!