Co tě nezabije to tě posílí .

Říjen 2012

Přírodopis-otázky z testu

29. října 2012 v 17:36 | Petrunik |  Škola
Dnešní pracovní list o přírdopisu.


1) Co v kloubu snižuje tření ??? _______Kloubní chrupavka(+Kloubní tekutina) ___
2)Odpověz: Která tkáň tvoří povrch kosti ? ___Okostice___
3)Napiš všechny svaly ( můžeš použít učebnici) :
Obličejové mimické svaly
Zdvihač hlavy
Sval deltový
Dvojítý sval pažní
Velký prsní sval
Šikmé břišní svaly
Přímé břišní svaly
Čtyřhlavý stehení svaů
Trojhlaví lítkový sval
Sval trapézový
Sval zádový široký
Břišní sval
Velký hýžďový sval
Předloktní sval
Sval ruky
ACHYLOVA ŠLACHA


4)Odpověz: Které svaly ovládáme vůlí ?___Příčně pruhované tzv.Kosterní svaly___
Které svaly neovládáme svou vůlí?___Hladké a Srdeční___
Který sval v našem těle je nejvíce namáhán???___Srdeční sval___5)Jak se nazívá porucha chodila ?___Spadlá klenba___6)Co ce stane při poškození Achillovi šlachy? ______Neudržíme se na nohou ,nemůžeme chodit ____

Každej je jinej , tak nikoho neodsuzuj bezdůvodně.

28. října 2012 v 10:00 | Peťulíq
Nikdo na světě neni stejnej jako ty každej má nákou tu vadu bud křivé zuby nebo nedokonalou pleť i když to má vštšina pubertáku v mim věku , ale nemám na mysli jenom akné , ale i pihy tzv. Névus , někdo je má na zádech rukou břiže obličeji nebo nohách to už je jedno , nebo je má někod všude jako já , někod s nima chodí na vyšetření na kožní , někod s tim nic nevdělá ale tp je chyba , třeba já chodim jednou do roka na kožní ambulanci k paní doktorce Čadové v motole , vždycky mi dá daší termín na další prohlídku , a hned jak od ní odejdu tak jdu na chyrugii si domluvit datum kdy pujdu na sál aby mi odebrali ty pyhy protože jich mám opravdu dost a docela jsou i vystoplé a to mi na tom vadí nejvíc kolikrát se mi už stalo že sem si je zatrhla kdyžjsme se oblíkala .

Ale akné , pyhy, nejsou všechno ještě lupenka ,a v poslední řadě rakovina-> dost dlouho rozebírané téma obecně.
Rozbor:
Akné ->zvýšená hormonální aktivita , převážně v období dospívání.

Pyhy=Névus ->pigmentová skvrna, od narození, velikost různá ---nerovnoměrné rozložení kožního pigmentu.

Lupénka=Psoriáza(latinksy=psoriasis vulgaris) -> kožní neinfekční onemocnění,postihuje _-_ kůži, může postihovat nehty i klouby . Nejčastěji se změny kůže poprvé objevují mezi 10. a 25.
Rakovina = nádorové onemocnění -> je dost druhů a kdybych je všech ny měla jmenovat tak tu budem ještě do zejtra .

Něco je špatně ? a co ?

26. října 2012 v 22:38 | Petra Brabcová |  Téma týdne
Něco se stalo a zničilo to co jsme měli celých dá se říct 14 let společné .
Dá se říct že se to všehcno doslova p.(o.s.r.a.l.o.) za jeden ročník ve škole , za jeden blbej vymaštěnej ročník ve škole ještě na prvním stupni myslím že ve 4 třídě , začalo to tim že se vyvíjela rychleji než já a já jí to záviděla , on aujž měla prsa a byla hezčí podle mě než já sama , a jak to šlo dál tak to začalo bejt ještě o dost horší , ve 4 třídě to byl teprve začátek to všehcno ještě pokračovala protože jsme byly jediný dvě holky v celé třídě plný kluků a když jsme se spojili s 4.A. tak to teprve začalo bejt to praví peklo , v Ačku byly asi 4 holky - Alena, Jana , Marie, a Verča.
Jana se upnula na tebe , a já zase na Alenku , na tebe jsem už zapomínala naštěstí na to co jsi mi provedla na to jak jsi mě zranila !!!
Ale když mi moje BFF Alenka odjela tak jsem z toho byla nejvíc v prdeli, málem jsme se zabila kvůli tomu že odjela zpátky do taiw-an/u tak jsme se málem podřízla , kdybyhc víc přitlačila tak byhc tam vykrvácela , psychycky jsem to nezvládala vůbec.
Ale přišlo období kdy jsem byla na všechno sama a nechtěla jsem bejt .CHtěla jsme mít se o koho opřít komu říct svůj názor na to co se stalo.

ale ted je tu Sabinka ten muj mazlík u kterýho převážně trávim svoje volno , ráno vstanu jdu do školi odpoledně příjdu zapnu kompa a jdu si s ní okamžitě psát , ale stejna s ní mám nezapomenutelný zážitky třeba jak jsme se řehtali v tom tescu nahoře pod střechou a pak jsem přepadla přes to kžeslo , nebo jak za náma přišel bobr a něco pořád mlel jás e tam houpala na tom křesle a pak jsem se divila že jsem hlavou že se válim po zemi .
Nebo jak vždicky když u tebe spinkám a nemáš tam mámu ani tátu ani toho ukecanýho otavnýho bratříka jak si vždycky děláme palačinky teda já a ty mi pomáháš , je to už tak strašně dlouho co jsem se poznali že už ani nevim jak se to prakticky stalo ale ty určitě jo vid ?
Nebo dneska jak tvoje mamka dělala tu pizzu a my na ní z pokoje ,,Nezaponeň že jí pečeš tak ať nemáš černej spodek'' a ona jenom ,,Jasný nebojde já vim že jí peču'' a pak nám dala tu s timtvrdym spodkem ...
Mám tě taaaaaaaaaak moc ráda že kdyby si nedej bůh umřela tak byhc se asi z toho zbláznidla.Nebo bych šla za tebou.
Víš jak se tedka nehorázně řechtám když si vzpomenu na to jak jsme vždycky dělali blobosti venku nebo venku.
JEDNODUŠE A PROSTĚ
MILUJU SABINKO MOJEJak správně píchnout ucho.

20. října 2012 v 22:24 | Petrunik

Co budete potřebovat:

 • Jehlu
 • (Injekci)
 • Desinfekci
 • Naušnici
 • Jablko/Hruška
 • Kapesníčky jemné, nebo vata
 1. Očistěte ucho desinfekcí
 2. Videsinfikujte jehlu , bud na ní nastříkejte desinfekci a utřete jí , a nebo jak ti dělám já vezmu injekci nasaju desinfekci vypláchnu s tím jehlu zbytkem jehlu pocákám a utřu.
 3. K vydesinfikovanému uchu přiložim jablko/hrušku.
 4. Najdu si místo kde NENI chrupavka ( to by hodně bolelo možná by se to ani nepodařilo).
 5. Přitlačim až uslyšim křpnutí, samozřejmě by to mělo být křupnutí toho jak jehla zajela do jablka a ne toho jak se jehla zlomila.
 6. Jablko/hrušku sundáme z jehly a vezmeme naušnici.(jehla je stále v uchu)
 7. ( V jehle je samozřejmě dírka ) Do jehly dáme naušnici (do dírky v jehle nanadáme naunici a jestli jsme píchali ucho hrotem jehli k hlavě osobi tak jedeme směrem k sobě a to samé jinak obráceně)a jedeme směrem zpět k sobě .
 8. Naušnici uzavřeme
 9. Projedeme v dírce naušnicí - jestli je to kvůli naučnici možné.
 10. vydesinfikujeme okolí piercingu aby netekla krev.
Alkoholoví sourozenci

20. října 2012 v 10:00 | Petra Brabcová |  Téma týdne
No řeknu to asi tak , jsem s mim bratrem dost stejná jak vzhledově tak si j pití alkoholu a tak různě,
no jasný hodně lidí řiká že jsem dost mladá na to abych se (třeba i nechtěně) opíjela, ale já jim na to někdy jenom kývnu hlavou že jo , a jinak řikám že je to moje věc jestli budu mít v háji játra nebo ne , jinak řečeno nestarejte se o věci do kterých vám nic neni !!! Křičící
Ano alkohol je droga, ale když ho popíjíte jednou za čas tak se vám nic nestane, teda to je aspoň můj názor .
Nebo mozkový buňky - někdko říká že se do 21 let obnovujou ale můj nároz teda co si ještě tak nějak pamatuju ze školi , je to že se mozkouví bňky neobnovujou , ale že máme danej počet buněk a ty postupem času odumírají , a nebo že by se do 15 let ještě obnovovali ???
Toť otázka ,řekla byhc že nikdo neví přesně jestli se mozkoví buňky obnovujou a nebo ne , můj názor je že nevim.
Ale hlavně když se už opijete tak se nesnažte dělat prudký pohyby (nebo dopadnete jekao já včera , tak trošku sem pila , Modrý víno , dva dvoulitry kozla ve dvou lidech pak sem tam tancovala jako ta největší p***ča , ale t co se stalo pak to mě dostává ze všeho nejvíc , já jsem se normálně pozvracela a nebylo to zrovna podlě mích představ , právě že vůbec . a tak dopadlo moje další opití v pátek )

Prochlastaný celý prázdniny

16. října 2012 v 21:34 | Petra Brabcová |  Téma týdne
Začalo to as tak týden po konci školi v Červnu když jsem šla se svim bratrem na koupaliště a tak poznala lidi se kterejma to všechno začalo , propitý CELÝ prázdniny.
A přesto to byly moje "Nejlepší prázdniny" doposud.
Protože jenom tak z ničeho nic se zamilovat do člověka s kterym ste strávili sotva dvě hodiny na koupališti a pak bejt u něj na schodech popíjet pivo a povídat si a o všem možnym.
Ano ano ano , je mi teprve 14 let a už jsem se o prázdninách nejméně 5krát opila tak že mi byla až tak na mol že jsem zvracela.
Každej tomu říká nějak jinak já tomu třeba řikám vsávání v půl jedný odpoledne , pak jenom najíst učwstat dát do kupi , a jít zase pít s lidma který mluju , s kterejma sem trávila čim dál víc času , a s člověkem kterýho mám tedka jako nejlepšího člověka ( co hezky voní Smějící se)z celího okresu kde bydlim .
Tedka už tolik nepiju ale o prázdninách em byla pořád s pivem nebo se stáčenym rumem v ruce, tedka uř vim jaký to bylo lehký do toho spadnout do Alkoholu ale taky jak bylo docela težký si na něj zviknout ale nebylo zrovna nejlehčí z toho vybruslit se zdravejma játrma a nebejt na tom závislá ještě víc , jako jo nikomu neuškodí pivo za den ale kolik sme toho vypila já to už nebylo zrovna nejzdravější.
Už jsem z tim zkončila a moje tělo je za to vděčné už jsem se nenapila asi tak dva týdny , jako jo napiju se piva ale co je jedno pivo za dva týdny ???
Podle mě teda skoro nic . |
Prostě :Kdo nezažije neuvěří

Výbuchy smíchu TO JE MOJE .

8. října 2012 v 18:07 | Peťka |  Téma týdne
Tak jako smát se jako blbec celou přestávku to je moje , ale když máte hodinu supl a v tom máte volno a když se kolem vaší lavce seskupí skoro celá třída , pak na sebe čumíme asi tak minutu všichni apak vybuchneme smíchy tak že to je slišet až do řiditelny , to tak jako proč ne vid .
Smích je zdravej a nebo když sem dneska udělala ksicht a ostatní se snažili ho op mě napodobit a vůbec jim to nešlo tak to bylo k smíchu jako prase :D
Nebo když přišel řiditel a já se spolu sedící sme vyprskyly smíchy a pak sme každá potichu na svojí stranu ,, Hej koukni na ty jeho kozi a pošli to dál :DDDDD'' tak do minuty chcípala smíchy celá třída .
No protože si řiditel vzal bílí upnutý tričko tričko a oni mu byly vidět ty jeho stojatý bradavky , my se tomu se spolu sedící řehtali jako konové celou hodinu kdy nás suplobval a když přišel do třídy tak to byl takovej záchvat smícu že mě z toho bolí břicho ještě ted Smějící se.
S klukama v zadních lavícíh je nejvěčí sranda , sme taková parta , smějeme sem všemu co je směšný i to co neni , chcípáme smíchy z našich ksichtů pprosdtě parta jak má bejt .
:DDDDDDDDDDdd

Jak správně vyndat klíště .

6. října 2012 v 8:30 | Petra Brabcová
Každýnu z nás se už někdy určitě stalo že měl klíště , ae jak ho správně vyndat ???

Zapomeňte na olej !!!

Vzhledem k velmi vyvinutému systému přisátí je komplikované klíště odstranit. Jakmile se malá potvůrka přisaje, máte problém. V žádném případě nepoužívejte olej, máslo, sádlo ani jiný tuk. Klíště tím jedině podráždíte a s jeho vyndáním si nijak nepomůžete. Rovněž zapomeňte na techniku kroucení klíštětem po nebo proti směru hodinových ručiček. Při pokusu o otáčení dojde vždy k odtržení přední části klíštěte, která zůstane v kůži napadeného a způsobí dlouho přetrvávající zatvrdlinu, případně lehký zánět, dodává Milan Daniel.
Správný je pouze následující postup, který lze použít jednak u lidí, tak u zvířat. Nejprve místo přisátí desinfikujte jódem nebo jinou desinfekcí. Pomocí navlhčené textilie, ideální je žínka nebo ručník, lehce pohybujete ze strany na stranu klíštětem. Celé to může trvat několik minut. Pokud je to nutné, lze klíště opatrně podebrat a vyjmout měkkou pinzetou. Speciální plastové pinzety na klíšťata je možné zakoupit v lékárně. Po vyjmutí klíštěte místo znovu desinfikujte.

Nebezpečí skrytá v klíštěti

 • Lymská borelióza je infekční onemocnění s proměnlivými příznaky i inkubační dobou. Může se stát, že ji člověk prodělá, aniž by o tom věděl. Nebezpečná je při přechodu do chronického stádia, kdy nemoc napadá nervovou soustavu, klouby a srdce. Jakmile se u vás po vyjmutí klíštěte objeví rostoucí zarudlá skvrna na kůži, kontaktujte svého lékaře. Je pravděpodobné, že se jedná o toto onemocnění. V současnosti neexistuje proti lymské borelióze očkování, lze ale očkovat psy.
 • Klíšťová encefalitida je infekční virové onemocnění, které napadá mozek a mozkové blány. V první fázi se nemoc prakticky neprojevuje nebo se podobá běžnému virovému onemocnění dýchacích cest, ve druhé fází se objevují silné bolesti hlavy, vysoké horečky, dezorientace a poruchy motoriky. V závažných případech může vést až k úmrtí. Nemoc má těžší průběh u dospělých než u dětí. Lze se dát očkovat, vakcína není hrazena ze zdravotního pojištění, ale hradí ji pacient.Jak zabít klíště


Hlídejte zda při likvidaci klíštěte nedojde k potřísnění rukou nebo předmětů v okolí. V žádném případě klíště nemačkejte, ani se ho nesnažte mechanicky rozdrtit. Ideálním způsobem likvidace je zabalit klíště do kousku papíru a na nehořlavém podkladu zapálit.S každým klíštětem je třeba zacházet jako s potenciálně infekčním materiálem. Proto se chovejte tak, jako by klíště bylo nakažené a mohlo by vás ohrozit. Takto ke klíštěti přistupujte i tehdy, když ho odstraňujte ze srsti zvířete. Pokud si nejste jistí spoluprácí svého domácího mazlíčka, například je zvíře neklidné, cuká s sebou, použijte raději gumové rukavice.Tento článek je přepsán se stránky :Tento článek píšu protože jsem našla jen jeden pořádnej článek a to je ten v odkazu ,jinak všude jinde bylo úplně něco jinýho
a teď k poctatě toho článku aneb proč sme ho vlasně udělala .
Dneska ráno jsem na sobě našla klíště tak jsem se vydala do koupelny že se kouknu d zrcadla a tam na stehně klíšě ke šemu se zadní strany kde jsme si ho vůbec nevšimla , tak jsem zapla počítač a pdvní co sme natukala do vyhledávače bylo ... ,, Jak se správně zbavit klíštěte''
a vyjelo mi spoustu článků ale neměla jsem čas všechny číst tak jsem je prolítla očima našla zrovna tenhle .

Ale stejně jsme počkala na mamku aby mi ho vyndala protože si tam skoro nevidim a nerada bych něco zanedbala .
Tak je spokojeně venku a já jsem ráda že už je pryč .
Smějící seBýt líný nic neznamená

5. října 2012 v 16:18 | Peťka Brabcová |  Téma týdne
Kvůli lenosti lidi ztrácejí :
 • Život
 • Přátele
 • Lásku
 • Příležitosti
 • Zkušenosti
Tohle všechno ztrácíme jenom proto že jsme líní .
 1. Život = Mrháme životem , někdy ho nežijeme na plný pecky někdy vůbec , někdy jenom přežíváme .
 2. Přátele= Ten kdo je línej a nechce chodit ven tak s nim se určitě neroztrhne pytel s přáteli , spíš budou odcházet , protože uvidí že vám nic nejde a protže že se ani nesnažíte aby vám to šlo a to je deptá určitě .
 3. Lásku= Kdo nehledá nenajde nic . Někdo hledá a nabodne se na tu nesprávnou osobu někdo nehledá a nenajde , někdo ale nehledá a ta osoba příjde sama .
 4. Příležitosti= Třeba takový popovídání se starou babičkou ve výtahu nebo se svojí babičkou , a dozvědět se něco z minulosti nikdy nevíš kdy se ti to bude hodit .
 5. Zkušenosti= Třeba taková brigáda díky tý se naučíme nejen pracovat se spousotu lidí který enznáme ale taky novejm věcem .Lidi se mě ptajco dělám nebo co se děje já jenom napíšu ,,nic Smějící se '', prootže jim nechci psát že se mám na nic , že mi tečou slzy při každý fotce kterou vidim nebo na kterou si vzpomenu , že tu brečim s kapesníčkem u očích , kvůli němu , tomu s kym se ztrávila celý prázdniny a on mi pak řekl že to bral jako kamarádství , jo já vim že se musim přes to přenýst ale jak to mám udělat když mi to vubec nejde nevim jak to mám k sakru udělat ???
jo je to už skoro měsíc a půl ale vždycky když ho vidim tak mám sto chutí ho obejmout a už nepustit už nikdy nepusit , ale jak ??????Lidi se mě ptaj jak se mám napíšu jenom ,,Dobrý žiju ct ? ''
protože vám nebudu psát že se mám tak blbě jako ryby na suchu , že se ze vnitř zžírám jako blázen nebo že vevnitř pomalu ale jistě umírám .


Nebo proč si nebyla ve škole ?
(já)Byla jsem v nemocnici.
Aha
Chtěla bych vám říct co sem tam dělala chtěla bych ale nemudu vás tim trápit , nebo vám nebudu cpát jak mám nalomenje nos naraženou nohu ,
Jo byla jsme v nemocnici celej den protože mi dělala tohle všechno z jedný ruky :
1.Odběry ( nalačno)
2.Přeočkování
3.Odběry
4.Náký protilátky
5. (najedená) Odběry
6.zjištění jestli musim držet nákou dietu
Ne nebylo to vůbec příjemný , mít rozpíchanou selou ruku !!!

Příběh jedné rodiny

5. října 2012 v 12:37 | Peťka |  Příbehy
Příběh začíná 12.Prosince 1985.
V tomto příběhu je Jana s Václavem , oba pracovali v kavárně na náměstí , tehdy se z nich stali kamarádi ,
po čase se vyklubalo něco víc než kamarádi asi tak za 2 roky se z nich stalo něco víc než přátelé , dva roky na to se vzali Janiný rodiče byly rádi že si našla muže kterýho opravdu miluje , Václavovo rodiče nijak neprotestovali ale Jana byla z Hradce Králove a Václav z Prahy , jak se vzali tak se Jana s Václavem přestěhovala do Prahy.
O dva roky pozdějí se jim narodilo první dítě byl to kluk pojmenovali ho Václav ( Venca) , když bylo vencovi 5let narodila se mu setstřička Lenka , Václav sice chtěl dalšího syna ale byl rád že má alespon další dítě , bydleli v Baráku s Václavovou matkou takže měli dost prostoru a místa .
O 22měsíců později se Janě a Výclavovi narodila jejich 3 a poslední dítě také to byla holčička jmenovala se Petra .
Vychovávali je jak jen mohli , děti si našli kamarády hned ve školce, jak Petruška vyrostla a mohla chodit ven se sourozencema tak se z nich stala nerozlučná trojka , chodili spolu ven nakoupit pečivo nebo jenom tak na zahraadu na pískoviště .
Ale jen co byla Petra v první třídě na základní škole , se Jana s Václavem neustále hádali , pak přišllo to čeho se Venca a Lenka báli , jejich rodiče se rozvedli ale bydleli ještě několik měsíců s Václavem , pak si Václav našel novou ženu taks e Jana s dětma musela odstěhovat ale neměla kam , její rodiče(Jany) bydleli až v Hradci a tak nemohla odjet z Prahy a vychovávat dědi ve hradci u svých rodučů .
JAna se musela vzchopit postavit na vlastní nohy což taky udělala , hledala si byt ale neuspěla tak jediný co jí zbylo bylo ít na Azliový dům , kams e taé odstěhovala , našla si tam nové kamarádky , přátelé , bydlela tam sice jen dva a půl roků což z toho se jednou musela odstěhovat na jinou část budovi z budovi D do budovi A , ale když byldeli ještě v budově D tak Václav musel do pastáku protže nechodil do školi školu pořád flákal , Lenka ta chodila ještě na ZŠ , Petra taky , ale Jana si byla jistá že se jí dcery odcizují , Lenka byla každej den až do noci venku s kamarádami z azilu , Petra jezdila do knihovny na internet , nebo se učit , už z nich byly velký slečny, ale Jana chtěla a byhc zase byly malinký a neviný , Petra byla neustále někde venku Lenka byla neustále nekdě venku , dobrý známky měli obě , byly z nich hezký holky , o výkendech se viděli snad nejvíc protože to byly doma nebo v areálu Azilového zařízení , a Jana si časem našla nověho muže , byl milí , hezký , dokonce měl rád i holky ,
Petrla s Lenkou byly spolu jenom o výkendu prakdicky se skoro nevýdali ani v týdnu jenom ve škole se sem tam zahlédly , Petra byla smutná že si jí máma nevšímá že dělá juako by nebyla a Lenka si jí nevšímala doopravdy , tak si našla kamarády na internetu , pak s nima byla několikrát i venku to byl její život , kamrádi z internetu , nikoho jinýho neměla , po čase e museli přestěhovat jinam z toho aszilového areálu , tak se přestěhovali na tzv. Triangl , kde si našla dokonce i kluka se kterym byla fakt štastná , měla ho ráda jako nic na světě , ale když se rozešli tak byla na dně , ale jedninej kdo jí pomohl byla sestra která s nií chodila ven jinak by Petra byla pořád zalezlá doma , Lenka jí měla ráda a Petra pro Lenku byla taková útěcha , dělaly spolu různý blbosti , abě měli dlohý vlasy po konce žeber , lenka vymýšlela pořád nějaké nové účesy , a když přišla s tim že by se mohli obě dvě obarvit na nákou jinou barvu , tak Petra souhlasila , vzaly kasičku vybrali si jí a šli do dm si koupit badrvu , byly tam dlouho před tim regálem , ani jedna nevěděla jakou barvu si vzít jestli zrzavou blond , červenou , hnědou nebo modrou . Lenka si vybrala červenou a Petra zrzavou , to jejich barvení bylo nadlouho protože měli tam moc dlouhé zlasy , nejdřív nabarvila Peře hlavu Lenka a pak Petra lence , když přišla Jana na triangl z práse myslela že vý vypadnou oči , její dvě dcery co měli přírodní bravi tak krásný , se obarvili .
pak přišla šance mít byt tak po tý šanci Jana hned skočila ale nevyšlo to tak muela ybýt ještě rok na azilu .
Tak museli na další Azil , ale z toho azilu už jeli přímo do svího bytu , Petra a Lenka byla šťastná ale Jana se bála aby vyžila z jejího platu ale on a byla je a bude silná , a dává to , tedka už jsou přestěhováni do svého bytu .
Petra si našla novoé kamarády nového kluka ale ten jí taky zklamal a tedka už na kluky che kašlat ale nejde jít o , k narozeninám dostala notebook od dědy, Lenka chodí už na střední školu , je štastná protože tam má třídu plnou kamarádů , a Venca už z pastáku vylezl protože mu je 21 a tedka prcuje a vydělává si na svůj byt , Jana je taky štastná protože má svého muže a je strašně moc ráda že ho má a že je tady i přes to co zažila .
Za 4 roky si bude máma brát Jardu(jejího chlapa novýho už jsou spolu 7let od tý hoby co jsme se odstěhovali od táty) až Petra bde mít 18let aby je mohla nechat a nemusela se o ně už starat .

Tohle píšu já Petra ta z příběhu.